3 sposoby na efektowny podjazd na posesji

Podjazd na posesji

Tak samo, jak drzwi zewnętrzne są wizytówką tego, co możemy znaleźć w środku domu, tak samo dobrze zaaranżowany podjazd jest wizytówką całej posesji. Wariantów jego aranżacji jest na tyle dużo, że nawet doświadczeni architekcie często gubią się w natłoku materiałów.

Przygotowaniem planu aranżacji podjazdu powinniśmy się zająć już na etapie wyboru projektu domu. Chcąc mieć aranżację zgodną z naszymi oczekiwaniami warto sobie odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących między innymi tego, jakimi pojazdami się poruszamy. Jeżeli są to (oprócz aut osobowych) również samochody o większej wadze to musimy wybrać materiały o odpowiedniej grubości oraz odpowiednio przygotować teren.

Warto również zwrócić uwagę na to, aby aranżacja podjazdu była zgodna z aranżacją domu i jego otoczenia. Dzięki temu unikniemy aranżacyjnych wpadek. Nie bez znaczenia jest również wykorzystanie elementów dekoracyjnych z betonu, drewna, stali, jak również roślinności i dedykowanego oświetlenia. Jak zaaranżować ciekawie podjazd?

Odpowiednia kostka brukowa

Kostka brukowa Warszawa może zdecydowanie w tym pomóc. Na rynku istnieje wiele firm, które oferują naprawdę różnorodne kolekcje kostki brukowej oraz elementów dekoracyjnych. Można więc dopasować materiał pod względem zarówno grubości, jak również designu, kolorystyki. Zastosowanie odpowiedniej kostki brukowej, ale również krawężników czy (z kolekcji) płyt chodnikowych może sprawić, że nasz podjazd będzie wyglądał ciekawie, nie będzie monotonny, wyróżni się na tle innych. Oczywiście bardzo ważną kwestią jest to, aby wybierać kostkę brukową, która cechuje się odpowiednimi parametrami technicznymi, jest odporna na glony, zabrudzenia, promieniowanie UV, niekorzystne warunki atmosferyczne, utratę koloru. Im kostka o lepszych parametrach tym dłużej nasz podjazd będzie funkcjonalny.

Zobacz także: https://openzone.pl/najlepsza-firma-brukarska-jak-ja-wybrac/

Dodatki i oświetlenie

Bardzo ważne i ciekawe jest zastosowanie odpowiednich dodatków w postaci galanterii betonowej. Można tu pokusić się o zakup betonowych kul, palisad, słupków, obrzeży dekoracyjnych, donic z betonu, można zastosować różnego typu kamienie dekoracyjne, a także roślinność. Możliwości jest naprawdę wiele. Uroku naszemu podjazdowi na pewno doda również zastosowanie oświetlenia. Do aranżacji podjazdu można wykorzystać tradycyjne lampy ogrodowe lub oczka najazdowe, które montuje się w specjalnie przygotowanych miejscach.

One thought on “3 sposoby na efektowny podjazd na posesji

Dodaj komentarz