Botoks na lwią zmarszczkę – jak przebiega zabieg?

uroda

Starzenie się skóry powoduje powstawanie zmarszczek. Zazwyczaj ich tworzenie przebiega dopiero w wieku około 40 lat, lecz u niektórych osób mogą one się pojawić nawet i wcześniej, przez co są niepożądane, gdyż świadczą o szybkim starzeniu. Pomóc ze zmarszczkami może botoks. Jak przebiega zabieg wstrzykiwania botoksu na lwią zmarszczkę?

Gdzie można otrzymać botoks na lwią zmarszczkę?

Podobnie, jak inne zabiegi odmładzające, botoks na lwią zmarszczkę możemy otrzymać w gabinetach oraz klinikach medycyny estetycznej, które można odszukać z pomocą hasła „botoks lwia zmarszczka w Warszawie”. Jest to najprostsza opcja, gdyż wiele osób niechętnie dzieli się informacjami o tym, że korzystały z botoksu, więc poczta pantoflowa jest znacznie trudniejszym sposobem.

Na szczęście botoks na lwią marszczkę jest dość często spotykane, gdyż jest to jedna z najpopularniejszych usług w klinikach medycyny estetycznej, które wykonują zabiegi odmładzające na twarz. Dzięki temu nie ma większego problemu z odszukaniem kliniki, która zaoferuje tego typu zabieg.

Jak przebiega zabieg wstrzykiwania botoksu na lwią zmarszczkę?

Sam zabieg jest dość prosty, lecz nie może się odbyć bez przygotowania. Przed nim trzeba przede wszystkim udać się na rozmowę z lekarzem medycyny estetycznej, który udzieli konsultacji i zdecyduje o dawce kwasu botulinowego, czyli botoksu, która będzie potrzebna. Przed zabiegiem konieczne jest również zmycie makijażu oraz oczyszczenie i odkażenie naskórka tak, by zabieg był jak najbardziej bezpieczny.

Sama aplikacja botoksu na lwią zmarszczkę może powodować lekki dyskomfort z racji jej umiejscowienia. Lwia zmarszczka jest bowiem obok tak zwanych kurzych łapek jednym z najpopularniejszych rodzajów zmarszczek mimicznych, które powstają z wiekiem od pracy mięśni twarzy. Botoks te mięśnie rozluźnia poprzez zablokowanie nerwów, które odpowiadają za ich pracę. W ten sposób zmarszczka się wypełnia i zanika, a skóra staje się bardziej gładka.

Dodaj komentarz