Czy warto zamieszkać w Białymstoku?

Czy warto zamieszkać w Białymstoku? - otopr.pl

Białystok to stolica województwa podlaskiego położona na Wysoczyźnie Białostockiej. Na liście miast wojewódzkich zajmuje 10. miejsce pod względem liczby ludności oraz drugie w zakresie gęstości zaludnienia. Dogodne warunki naturalne, ciekawa historia oraz perspektywy rozwoju sprawiają, że do miasta napływa coraz więcej ludzi chętnych rozpocząć tu nowe życie.

Miasto wysoko w rankingach

Od wielu lat Białystok zajmuje wysoką pozycję jako miasto idealne do życia. W takich aspektach jak bezpieczeństwo, edukacja czy stan środowiska miasto zajmuje 19. pozycję wśród innych miejskich aglomeracji.

Zasługą takiego stanu rzeczy na pewno jest udział terenów zielonych w powierzchni miasta. W Białymstoku jest ponad 100 kilometrów ścieżek rowerowych, zachwala się także szeroką ofertę edukacyjną o wysokim poziomie nauczania.

Czy warto zamieszkać w Białymstoku? - otopr.pl

Turystyka

Białystok jest jednym z niewielu miast, które oferuje mieszkanie w mieście wraz z dostępem do natury. Miasto łączy w sobie tradycję i nowoczesność, dając wiele możliwości turystycznych oraz rekreacyjnych. Zaledwie kilkadziesiąt kilometrów dzieli miejską aglomerację od Puszczy Białowieskiej, gdzie znajduje się Rezerwat Pokazowy Żubrów, Szlak Dębów Królewskich czy Skansen Sioło Budy.

Edukacja i wydarzenia kulturowe

Białystok będzie idealnym miejscem dla rodzin z dziećmi. Wybór miejsca zamieszkania bywa trudną decyzją, jednak jeśli chodzi o mieszkania w Białymstoku z rynku pierwotnego oraz edukację, miasto zdecydowanie wysuwa się na prowadzenie. Na terenie miasta rozlokowane są uczelnie oferujące wyższe wykształcenie kierunkowe na bardzo wysokim poziomie. Należy do nich m.in. Politechnika Białostocka, Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina czy Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania. Warto też wspomnieć o licznych instytutach naukowo-badawczych, które pełnią ważną rolę w rozwoju miasta.

Miasto zapewnia swoim mieszkańcom rozrywkę i rozwój kulturowy. Co roku odbywa się tutaj Festiwal Kultur, którego celem jest edukacja w zakresie mniejszości narodowych oraz rodzimej kultury. Ponadto w mieście znajdują się muzea i galerie, Opera i Filharmonia Podlaska czy Teatr Lalek. W mieście jest ponad 570 instytucji kulturowych, które realizują ciekawy harmonogram każdego miesiąca.

Białostocki rynek nieruchomości

Mówi się, że Białystok jest miastem młodych ludzi. Absolwenci uczelni wyższych bez problemu realizują się zawodowo. Każdego roku do miasta napływają studenci z całego kraju, którzy stanowią siłę nabywczą dla rynku nieruchomości. Większość z nich zainteresowana jest obiektami z inwestycji deweloperskich. Mieszkania w Białymstoku z rynku pierwotnego rezerwowane są już po uzyskaniu przez inwestora pozwolenia na budowę i kupowane za gotówkę.

Ponad połowę całej oferty stanowią nieruchomości, których powierzchnia liczy od 30 do 80 m2. Z uwagi na wygodę młodych ludzi najwięcej sprzedaje się mieszkań zlokalizowanych w pobliżu centrum. Są to głównie nieruchomości powstałe po 2000 roku w obszarach dobrze skomunikowanych z resztą miasta.

Partnerem materiału jest Tabela Ofert – mieszkania Białystok rynek pierwotny.

Dodaj komentarz