Czym jest energoterapia i co warto o niej wiedzieć?

Terapia

Energoterapia to jedna z doskonale poznanych metod, mających korzystny wpływ na zdrowie człowieka. Czym dokładnie jest i na czym polega? Czy można stosować ją jako uzupełnienie leczenia konwencjonalnego?

Energoterapia – na czym polega?

Energoterapia w Warszawie centrum jest procesem oddziaływania energią biologiczną specjalisty na osobę, która zjawia się w gabinecie. W tego typu miejscach człowiek traktowany jest holistycznie, a jego emocje i energia duchowa są tak samo ważne jak dolegliwości ciała. W przeciwieństwie do współczesnej medycyny, bioenergoterapia nastawiona jest na usunięcie przyczyn choroby, nie zaś jej symptomów. Zdaniem energoterapeutów, człowiek choruje wtedy, gdy zaburzony jest przepływ jego energii przez ciało. Specjaliści w tej dziedzinie wyróżniają dwa zasadnicze elementy układu energetycznego człowieka. Są to meridany i czakry. Ważna jest również aura, składająca się z trzech warstw, w tym eterycznej i emocjonalnej. Bioenergoterapia może stanowić uzupełnienie leczenia konwencjonalnego, poprawiając stan psychofizyczny pacjenta.

Masaż gorącymi kamieniami – co daje?

Masaż gorącymi kamieniami w Warszawie zyskuje coraz większą popularność wśród osób zainteresowanych zdrowym stylem życia. Chętnie poddają się mu osoby zestresowane, spięte, cierpiące na dolegliwości bólowe, ale też z chorobami autoimmunologicznymi. Masaż gorącymi kamieniami wykorzystuje techniki znane z masażu klasycznego, takie jak: głaskanie, rozcieranie czy ugniatanie. Wprawna ręka masażysty pozwala pacjentowi dogłębnie się zrelaksować i skupić na bieżącej chwili. Ważne są nie tylko odpowiednie technika, wiedza i umiejętności, ale także stworzenie odpowiedniej atmosfery, podkręconej obecnością aromatycznych świec czy kominka zapachowego. Niezbędna jest też relaksująca muzyka. Dzięki masażowi gorącymi kamieniami można poprawić miejscowe ukrwienie, zwiększyć elastyczność mięśni, jak też poprawić odżywienie tkanek i ulepszyć procesy immunologiczne w organizmie.

Dodaj komentarz