Druk etykiet – kilka kluczowych prawd o usłudze

usluga drukowania etykiet

Ludzie oczytani dość dobrze wiedzą o tym, że druk etykiet w czasach obecnych do drukowanie na papierze, na kartonie, czy też na tworzywach takich jak polietylen lub poliwęglan. Prawda tkwi też i w tym, że największe zapotrzebowanie na etykiety mają firmy, a one kupują etykiety setkami lub nawet tysiącami. Natomiast szefów tych firm interesuje jakość wykonania konkretnej etykiety i ceny jednej sztuki wtedy gdy zamawiają 10 000 takowych jednorazowo lub więcej.

 Właściciel drukarni.

Nie da się ukryć tego, że druk etykiet to także ludzie tacy jak właściciele drukarni, a oni eksploatują różne modele drukarek, czyli te które mogą zadrukować nawet kilka typów tworzyw. Przedsiębiorcę tego rodzaju obchodzi to ile kosztuje drukarka, którą można zadrukować arkusz polietylenu, jaką ma ona wydajność i ile kosztuje mniej więcej roczna eksploatacja takowej. Parametry te mają dla drukarni kluczowe znaczenie, bo zarabiają na pracy tych wszystkich sprzętów. Właściciel drukarni inwestuje też w pracowników, a konkretniej w ludzi, którzy to są informatykami i dosłownie co dzień projektują etykiety. Specjaliści tego rodzaju projektują etykiety dla klientów, którymi są inne firmy i na ich wyraźne życzenie, czyli na życzenie szefów tych firm modyfikują projekt graficzny takiej właśnie etykiety. Modyfikacja taka dla kogoś z doświadczeniem może zająć mniej niż kilkanaście minut.

 Obecna technologia.

Dziś druk etykiety to rzecz jasna usługa, która to nie jest opcją wybitnie trudną, bo dzisiejsze programy do projektowania etykiet są łatwiejszymi w obsłudze od tych sprzed blisko kilkunastu lat. Jednym słowem projekty modyfikuje się szybciej niż te kilkanaście lat temu, a samo drukowanie też trwa krócej, bo dzisiejsze drukarki są szybsze i na dokładkę zużywają mniej tuszu w przeliczeniu na jedną stronę dokumentu od swoich poprzedników. Dlatego do jakiegoś stopnia ten druk etykiet stał się rzecz jasna opcją o wiele prostszą, choć zmianie uległy też inne realia.

 Jak będzie wyglądać przyszłość?

Na chwilę obecną etykiety różnego typu, czyli też i te przyklejane do puszek z fasolą ekologiczną nadal są potrzebne i widać to doskonale po regałach w marketach spożywczych. Wiele typów etykiet wytwarzają producenci konkretnych produktów, ale bywa też i tak, że producent etykiet razem z producentem opakowań są podwykonawcami dla jednego z magnatów przemysłu. Wiele znaczy też i ta ekologiczna moda panująca obecnie, a dokładniej producenci wytwarzają opakowania wielorazowego użytku lub te w pełni biodegradowalne. Jednym słowem świat znacząco się zmienia i trudno przewidzieć jak ten sektor rynku będzie się prezentował za pięćdziesiąt lat.

Dodaj komentarz