Gdański Business Center z nowymi najmami i przedłużeniami umów!

Gdański Business Center z nowymi najmami i przedłużeniami umów!
  • W ostatnich miesiącach w Gdański Business Center podpisano umowy najmu o łącznej powierzchni 8 400 mkw.
  • Warszawski kompleks biurowy o powierzchni 101 000 mkw., wchodzący w skład portfolio Savills Investment Management, jest w pełni wynajęty.

Przedłużenia dotychczasowych umów najmu, ekspansje oraz nowe umowy – dzięki tym transakcjom o łącznej powierzchni 8 400 mkw. cała przestrzeń komercyjna Gdański Business Center pozostaje w pełni wynajęta. Współpracę z warszawskim kompleksem biurowym zacieśniły polskie i międzynarodowe firmy, których siedziby mieszczą się w Gdański Business Center już od kilku lat – m.in. Dell Technologies, Webinterpret Poland, Solid Logistics czy Coloplast. Do grona najemców kompleksu zarządzanego przez Savills Investment Management dołączyły natomiast Medicover oraz RSM Poland.

Największym z najmów w Gdański Business Center w ostatnich kilku miesiącach była długoterminowa umowa na ok. 3000 mkw. zawarta z jednym z globalnych liderów rynku technologicznego, marką Dell Technologies. Obejmuje ona przedłużenie okresu dotychczas wynajmowanej powierzchni oraz ekspansję firmy w ramach kompleksu. Inny ze stałych najemców – firma Webinterpret Poland, specjalizująca się w nowoczesnych rozwiązaniach z obszaru e-Commerce, przedłużyła obowiązujący kontrakt najmu powierzchni na kolejne 5 lat. Wśród najemców, którzy zdecydowali się na dłużej związać z Gdański Business Center znalazły się także firmy Coloplast (ok. 930 mkw.), Solid Logistics (ok. 620 mkw.), Rentals United (ok. 380 mkw.) oraz Tiger of Sweden (ok. 300 mkw.).

Wraz z końcem 2019 roku, grono najemców kompleksu powiększyło się o dwie nowe firmy.

RSM Poland, spółka specjalizująca się w doradztwie podatkowym, audytach finansowych oraz księgowości, zdecydowała się na najem niemal 1000 mkw. powierzchni, zlokalizowanej na 3. piętrze budynku B Gdański Business Center. Z kolei, na parterze tego samego budynku, zainaugurowała swoją działalność klinika Medicover, która na 250 mkw. świadczy najwyższej jakości usługi z zakresu stomatologii.

Julia Racewicz, Senior Asset Manager, Savills Investment Management, powiedziała:

 „Ogromnie nas cieszą decyzje naszych stałych najemców o pozostaniu w Gdański Business Center, a także nowe umowy najmu, które stanowią potwierdzenie silnej pozycji tego kompleksu na niezwykle wymagającym i konkurencyjnym, warszawskim rynku biurowym. To ogromna satysfakcja, że podejmowane przez nas aktywności znajdują uznanie wśród dynamicznie rozwijających się firm i liderów w swoich branżach. Tym bardziej, że jako asset manager tej inwestycji codziennie dokładamy starań, aby wysoka jakość powierzchni Gdański Business Center, a także profesjonalne zarządzanie tworzyły przyjazne, komfortowe i atrakcyjne środowisko pracy dla wszystkich firm, które zdecydowały się ulokować tu swoje siedziby. Jesteśmy do dyspozycji naszych najemców każdego dnia. Tworzymy ten kompleks razem z nimi.”

Gdański Business Center to nowoczesny kompleks czterech budynków biurowych klasy A, zlokalizowany na warszawskim Muranowie. Inwestycja oferująca 101 000 mkw. powierzchni komercyjnej, powstała w latach 2014 (faza I) oraz 2016 (faza II). W całym kompleksie biurowym pracuje obecnie ok. 10 000 osób, a wśród jego kluczowych najemców znajdują się KPMG, Aviva, Philip Morris, KMD, Uber, Nielsen, Dell Technologies.

Poza przestrzeniami biurowymi, na terenie Gdański Business Center ulokowane są także restauracje, kawiarnie, salony kosmetyczne, przedszkole, centrum medyczne, klub fitness Zdrofit oraz ogólnodostępny dziedziniec z elementami zieleni i małej architektury. Do dyspozycji najemców kompleksu są również tarasy zlokalizowane na wyższych piętrach budynków.

W Gdański Business Center znajduje się także 1379 miejsc parkingowych podziemnych i 76 naziemnych oraz infrastruktura dla rowerzystów z 416 stojakami rowerowymi, szatniami i prysznicami.

Gdański Business Center położony jest tuż przy stacji pierwszej linii metra Dworzec Gdański, oraz dworcu kolejowym Warszawa Dworzec Gdański. W pobliżu kompleksu znajduje się również wiele przystanków autobusowych, tramwajowych oraz punktów wypożyczania rowerów miejskich, co gwarantuje doskonałą komunikację z innymi dzielnicami Warszawy.

Inwestycja mogąca pochwalić się certyfikatem środowiskowym BREEAM na poziomie Excellent, została zakupiona przez Savills Investment Management w imieniu jednego z globalnych funduszy emerytalnych.

Dodaj komentarz