Gdzie stosuje się zakucia do węży hydraulicznych?

waz hydrauliczny

Zakuwanie węży hydraulicznych to czynność, która zapobiega wyciekom substancji takich jak olej, czy też woda. W jakich dziedzinach stosuje się zakuwanie węży hydraulicznych?

Zakuwanie węży hydraulicznych – zastosowanie i cel

Zakuwanie węży hydraulicznych odnajduje swoje zastosowanie w dziedzinach takich jak motoryzacja, przemysł, a także budownictwo. Dzięki zakuciu węży zabezpiecza się przewody, w których przepływają różnego rodzaju ciecze. Dlatego wykonywane podczas procesu produkcji przewody hydrauliczne powinny się cechować wysoką odpornością na uszkodzenia, wygięcia, a także ciśnienie.

Jakie są rodzaje zakuć do węży hydraulicznych?

Jednym z najbardziej popularnych zakuć do węży hydraulicznych są zakucia z gwintami metrycznymi, a także calowymi. Pierwszy rodzaj składa się z 24-stopniowego stożka, a jego przykładami są między innymi DKL, DKS, DKOL, DKOS, CEL, CES.

Drugi rodzaj gwintów inaczej jest nazwany brytyjskim. Tego typu gwinty są dostępne w wersji DKR i AGR. Istnieją także inne rodzaje gwintów wykonane z uszczelnieniem płaskim, zakuciem flanszowym, z przeciwnym stożkiem, a także zakucia typu Interlock i wiele innych.

Zakuwanie węży hydraulicznych – na czym polega proces?

Zakuwanie przewodów, oprócz bezpieczeństwa zapewnia bezawaryjną pracę urządzeń. Sam proces zakuwania węży hydraulicznych nie jest wymagający, ale potrzebny do tego, aby przewód działał sprawnie. Etapy zakuwania węży hydraulicznych można podzielić na:

  • skrócenie węża do właściwej długości;

  • nałożenie uchwytu z kołnierzem na wąż (tuleja zaciskowa);

  • włożenie metalowej końcówki do widocznego otworu;

  • umieszczenie węża w zakuwarce i dobraniu odpowiedniej średnicy zakucia;

  • zakucie wszystkich elementów permanentnie;

Gdzie można zakupić sprzęt do hydrauliki?

Gdy uda się określić najpotrzebniejszy sprzęt hydrauliczny warto dokonać zakupu w sprawdzonych punktach sprzedaży lub online. Jednym z zaufanych i obszernych pod względem asortymentu hydraulicznego sklepów jest firma Hydro-Flex.

Dodaj komentarz