Jak leczy doświadczony psychiatra?

psychiatra

Psychiatrzy jak powszechnie wiadomo specjalizują się w diagnozowaniu i leczeniu różnorodnych zaburzeń i chorób psychicznych. Warto wspomnieć także o tym, że doświadczony psychiatra Poznań w odróżnieniu do psychologa, może stosować w leczeniu nie tylko farmakoterapię, ale również może skierować pacjentów do szpitala.

Czym zajmuje się psychiatra podczas swojej pracy?

Jak wspomniano we wstępie psychiatrzy zajmują się diagnozą oraz leczeniem różnorodnych zaburzeń psychicznych. Kluczowe w tym zawodzie jest oczywiście odpowiednie przygotowanie medyczne. Podczas wywiadu z pacjentami psychiatrzy zwracają uwagę między innymi na układ nerwowy, oddechowy, krążeniowy i hormonalny. Psychiatrzy zajmują się przede wszystkim leczeniem depresji, zaburzeń osobowości, nerwic, schizofrenii, uzależnień i różnorodnych manii. Do psychiatry mogą zgłosić się także osoby które mają zaburzenia odżywiania albo syndrom DDA.

Jak wygląda leczenie?

Niestety terapie psychologiczne nie zawsze przynoszą satysfakcjonujące wynika, dlatego też niezbędne jest leczenie farmakologiczne, czyli przyjmowanie stosownych leków. Farmakoterapia ma pomóc pacjentom poczuć się lepiej. Nieco inną formą leczenia jest hospitalizacja. Pobyt w szpitalu jest niezbędny zwłaszcza wtedy, gdy pacjent stanowić będzie zagrożenie dla siebie lub postronnych osób. W szpitalu możliwe jest przeprowadzenia szeregu profesjonalnych badań, dzięki którym psychiatra Poznań może dokonać lepszej diagnozy i zaoferować odpowiednią pomoc. Bardzo popularną formą leczenia jest także psychoterapia, która w dużym skrócie mówiąc polega na systematycznych spotkaniach z psychoterapeutą.

Psychofarmakoterapia – co trzeba wiedzieć?

Nowoczesna psychiatria oferuje bardzo wiele sprawdzonych leków, dzięki którym można skutecznie leczyć objawy zaburzeń psychicznych. Warto na wstępie wspomnieć o tym, że popularne psychotropy wbrew pozorom nie są pigułkami szczęścia i ogłupiaczami, ale zwykłymi środkami medycznymi, których głównym zadaniem jest ułatwienie pacjentowi powrócenie do normalnego stanu psychicznego. Psychiatrzy mają do dyspozycji bardzo wiele leków, które stosuje się przy łagodzeniu zaburzeń psychicznych. Psychiatra Poznań może przepisać nie tylko specjalne leki na depresję, zaburzenia lękowe i choroby afektywnej dwubiegunowej, ale również leki na bezsenność i zaburzenia pamięci. Dostępna jest także grupa leków, które wspomagają leczenie uzależnienia od nikotyny, narkotyków lub alkoholu. Przy wielu chorobach (np. schizofrenia) zalecane jest długoterminowe leczenie podtrzymujące.

Dodaj komentarz