Jak prawidłowo rozbierać konstrukcje stalowe?

Rozbiórka stalowych konstrukcji

Demontaż konstrukcji stalowych to bardzo trudna, specjalistyczna i odpowiedzialna praca, którą powinny wykonywać doświadczone osoby, dysponujące profesjonalnym sprzętem. W celu odzyskania złomu można podjąć współpracę chociażby ze skupami.


Budowa konstrukcji stalowych wymaga odpowiedniego przygotowania terenu, projektu, skorzystania z doświadczonej ekipy, która terminowo poradzi sobie z wykonaniem całego zadania. Taka sama sytuacja ma miejsce, gdy dochodzi do demontażu konstrukcji stalowych – tu również trzeba posiłkować się firmami, które mają doświadczenie. Oczywiście wiele zależy od tego, z jaką konstrukcją stalową mamy do czynienia, jaką ma wysokość, budowę, z jakich materiałów powstała, gdzie jest jej lokalizacja i jakie jest otoczenie. Dobrym wyjściem jest też współpraca ze skup złomu Warszawa. Tego rodzaju firmy mogą realnie pomóc w rozbiórce i odzyskaniu złomu.

Odpowiedni wykonawca

Aby myśleć o rozbiórce konstrukcji stalowej trzeba mieć dobrego wykonawcę. Tu można posiłkować się pomocą firm, które mają taką specjalizację i współpracują do tego np. ze firmami, które bezpośrednio odbiorą stal z placu i przetransportują również do skupu złomu. Również warto odwiedzić kilka skupów złomu i surowców wtórnych i zapytać, czy oferują tego rodzaju usługi. Dobry wykonawca to gwarancja terminowej realizacji zlecenia.

Zobacz także: https://superweb.com.pl/porzadkowanie-terenu-wokol-firmy-jak-sie-do-tego-zabrac/

Przygotowanie terenu

To druga ważna sprawa. Plac powinien być przygotowany, elementy, które ewentualnie mogłyby być uszkodzone należy zabezpieczyć np. poprzez stosowanie kratownic, plandek czy zabudowy z płyt OSB. Należy również wyznaczyć miejsca robocze, miejsca do składowania złomu.

Rozbiórka

Konstrukcje stalowe mogą być naprawdę różnorodne – od silosów, dźwigów, dźwignic, poprzez typowe hale o konstrukcji stalowej. Również budowa często może być bardzo skomplikowana, dlatego posiadanie planu oraz dokumentu potwierdzającego sposób rozbiórki są niezwykle przydatne. Nie ważne, z jaką konstrukcją mamy do czynienia rozbiórkę należy zaczynać od góry, demontując belki, płatwie, inne elementy konstrukcyjne. W miarę postępu prac należy schodzić z rozbiórką uważając, aby konstrukcja nieoczekiwania nie zapadła się lub nie przewróciła – nie ważne czy pod wpływem prac budowlanych czy od podmuchów wiatru. Na miejscu należy również przystąpić do cięcia elementów stalowych oraz ich segregacji. Dzięki temu będziemy mieli możliwość sprawnego i łatwego transportu do skupu złomu.

Dodaj komentarz