Jak wybrać wygodną leżankę ogrodową?

meble ogrodowe

Leżanka to doskonały mebel do wypoczynku w ogrodzie. Czym warto kierować się przy jej kupnie? Gdy nie wiesz, na jaką leżankę ogrodową się zdecydować, poznaj porady!

Kiedy warto kupić leżankę ogrodową?

Meble jak leżanki ogrodowe Haste doskonale nadają się dla osób, które poszukują maksymalnego relaksu na świeżym powietrzu. Leżanka pozwala na wygodne położenie się i wypoczynek, a także świetnie sprawdza się podczas opalania.

Wobec tego zakup leżanki na pewno sprawdzi się wtedy, gdy celem jest wyjątkowy komfort na świeżym powietrzu. Często takie umeblowanie układane jest na tarasach, dużych balkonach, przy basenach.

Leżanki ogrodowe – modele

Obecnie producenci oferują leżanki ogrodowe w wielu ciekawych wariantach do wyboru. Na jaki rodzaj mebla warto się zdecydować?

Najpopularniejsze są pojedyncze leżanki, które mają kształt prostokąta z opcją podnoszenia części pod głową lub też są wyprofilowane w kształt fali. Dostępne są także leżanki ogrodowe wieloosobowe, które mają postać dużej kanapy, na której można wygodnie wypocząć. Można także kupić modele podwieszane, które wyglądają jak duża huśtawka!

Bardzo często leżanki ogrodowe są też oferowane jako element większych zestawów mebli ogrodowych, na przykład można dobrać do nich stoliki.

Jak wybrać dobrą leżankę ogrodową?

Wybierając leżankę do ogrodu, warto uwzględnić wtedy parę ważnych czynników:

1. Rodzaj leżanki – należy dopasować ją do liczby użytkowników, czyli można wybrać leżankę jednoosobową albo wieloosobową.

2. Materiał na leżankę – obecnie bardzo popularne są leżanki z technorattanu, czyli wyplatanego tworzywa sztucznego, które jest odporne na czynniki zewnętrzne. Można też wybrać leżanki ogrodowe metalowe, drewniane, plastikowe.

3. Funkcje leżanki ogrodowej – leżanka może mieć podnoszony element pod głową, aby można było łatwo ustawić jego pozycję, może być też wyposażona w kółka ułatwiającej jej transportowanie, w osłonę przed wiatrem oraz słońcem.

4. Komfort leżanki – dla maksymalnej wygody leżanka może być wyposażona w dołączone do niej poduszki. Warto poszukiwać modeli ze zdejmowanymi pokryciami oraz z materiałów wyróżniających się odpornością na czynniki pogodowe.

Gdzie kupić wygodną leżankę ogrodową?

Obecnie leżanki ogrodowe to meble oferowane przez wiele sklepów. Najszerszą gamę komfortowych modeli można znaleźć już teraz w sklepach internetowych, ale również dostępne są one stacjonarnie.

Ceny leżanek ogrodowych rozpoczynają się od około 200 złotych za proste modele, natomiast duże leżanki będą kosztowały nawet ponad 2000 złotych.

HASTE TRADE & DESIGN Sp. z o.o.

Nowowiejska 2, 55-120 Oborniki Śląskie

Tel.: +48 717345371, E-mail: sklep@hastegarden.com

Dodaj komentarz