Jak zapewnić sobie komfortowy sen?

Dobry sen na odpowiednim materacu

Sen odgrywa w życiu człowieka niesamowicie ważną rolę. Zdrowy i nieprzerwany, a co najważniejsze w odpowiedniej ilości pozwoli cieszyć się zdrowiem psychicznym oraz fizycznym. Aby zapewnić sobie komfortowy sen warto zadbać o kilka aspektów, między innymi materac i łóżko.


Bez odpowiedniej ilości snu nie jesteśmy w stanie normalnie funkcjonować. Warto zdać sobie sprawę z faktu, iż niekorzystny dla naszego zdrowia jest zarówno długotrwały brak snu, jak również sen w niekomfortowych warunkach. W obu przypadkach należy podjąć działania zmierzające do wyeliminowania wszystkiego, co ma negatywny wpływ na sen. Można chociażby zainwestować w dobrej jakości łóżka drewniane, materace wysokoelastyczne, odpowiednie poduszki, a także przystosować aranżację.

Dobre łóżko drewniane, materac i poduszki

Aby zapewnić sobie zdrowy sen i brak dolegliwości chociażby związanych z kręgosłupem i szyją powinniśmy zainwestować w dobrej jakości łóżko drewniane, łóżko metalowe bądź łóżko tapicerowane z bardzo dobrym i solidnym stelażem. Ogromny wpływ na komfort snu ma również materac. Powinien być on dopasowany wielkością do wielkości łóżka, a także dobrany pod względem stopnia twardości. Szczególną uwagę warto zwrócić na wykonanie materaca i jego dodatkowe funkcje, np. możliwość cyrkulacji powietrza. Na rynku dostępne są między innymi materace wysokoelastyczne, kieszonkowe, nawierzchniowe, wykonane z różnych materiałów. Rozwiązaniem wspomagającym zdrowy sen są także poduszki ortopedyczne.

Zobacz także: https://superweb.com.pl/jak-wybrac-dla-siebie-najlepszy-materac/

Odpowiednia kolorystyka, roślinność, oświetlenie

Aranżacja sypialni powinna być przede wszystkim przemyślana. Aby spać komfortowo warto zaaranżować wnętrze w sposób przytulny oraz taki, który nie będzie potęgował uczucia zmęczenia lub tworzył efektu zagracenia. Kolorystyka ścian powinna być stonowana i dobrze komponować się z białym sufitem. Warto unikać męczących oczu kolorów, zbyt odważnych dekoracji i ozdób. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie oświetlenia punktowego i instalacja ściemniacza, który pozwoli na swobodne sterowanie natężeniem światła. W osiągnięciu relaksu pomagają również lampy i kinkiety – nie musimy więc wykorzystywać jedynie górnego oświetlenia.

Bardzo ciekawym sposobem na dogodną aranżację sypialni jest zastosowanie odpowiedniej roślinności. Dzięki niej w pomieszczeniu będzie nie tylko zdrowsze powietrze i lepszy mikroklimat, ale również będzie zdecydowanie bardziej nastrojowo.

Posted in Dom

One thought on “Jak zapewnić sobie komfortowy sen?

Dodaj komentarz