Jaki zakres prac może mieć konserwator budynków?

Zakres prac konserwatora budynku

Konserwator nieruchomości to bardzo ważna firma lub osoba, której zadaniem jest dbanie o to, aby obiekt budowlany zapewniał lokatorom pełny komfort użytkowania oraz bezpieczeństwo. Zakres prac firmy od konserwacji technicznej budynków określa umowa z administracją/zarządem wspólnoty.

Czym jest konserwacja techniczna budynków? To zupełnie coś innego niż prace budowlano-remontowe, które mogą być prowadzone zarówno w domach, jak również mieszkaniach wspólnotowych bądź lokalach usługowych. Prace remontowo-budowlane przeprowadza się po to, aby odnowić obiekt, zmienić jego charakter bądź zwiększyć komfort-bezpieczeństwo. Konserwacja nieruchomości to ogół czynności, które pozwalają to aby, aby utrzymać obecny stan techniczny obiektu. Remont to zwiększenie komfortu, a konserwacja to jego zachowanie.

Kto odpowiada za konserwację nieruchomości?

Za stan techniczny budynku odpowiadają użytkownicy, natomiast nad całością konserwacji czuwa konserwator obiektu. W zależności od specyfikacji budynku oraz zakresu prac może to być jedna osoba, duet bądź firma, która obsługuje jednocześnie wiele obiektów.

Zakres prac przy konserwacji nieruchomości

Wszystko oczywiście zależy od tego, z jakim budynkiem mamy do czynienia, jaki jest jego charakter, ilu ma domowników bądź użytkowników, czy jest to dom jednorodzinny, osiedle segmentów, lokale użytkowe czy duża wspólnota mieszkaniowa. Zakres prac związanych z konserwacją nieruchomości powinien być ustalony na początku współpracy i obejmować wszystko, co zapewni użytkownikom komfort i bezpieczeństwo, a wspólnocie zapewni racjonalizację kosztów i brak konieczności wykonywania remontu.

Zobacz także: https://superweb.com.pl/na-czym-polega-kompleksowa-konserwacja-nieruchomosci/

Zakres prac konserwacyjnych może obejmować między innymi takie zadania, jak:

– konserwacja instalacji elektrycznej i hydraulicznej,
– konserwacja instalacji gazowej,
– konserwacja instalacji przeciwpożarowej,
– konserwacja alarmów, monitoringu, sytemu telewizji przemysłowej,
– konserwacja pomieszczeń technicznych i zainstalowanego tam wyposażenia,
– konserwacja bram garażowych, wejść do budynku,
– konserwacja powierzchni płaskich, ścian, dachu (kompleksowo),
– konserwacja wentylacji i klimatyzacji.

Jak widać z powyższego zestawienia konserwacja nieruchomości może obejmować naprawdę szeroki zakres prac, a firma która podejmuje się takiej realizacji powinna dysponować przeszkolonymi pracownikami oraz narzędziami do wykonywania niezbędnych prac.

Posted in Dom

One thought on “Jaki zakres prac może mieć konserwator budynków?

Dodaj komentarz