Kupujemy piłkochwyty na boisko. O czym warto pamiętać?

pilkochwyty

Montując ogrodzenie boiska zdecydowanie warto stawiać na jakość oraz funkcjonalność. To zagwarantuje wszystkim bezpieczeństwo, a także komfort gry. Jednym z najważniejszych elementów są piłkochwyty. Powinny być one wykonane z dobrych jakościowo materiałów, elastyczne, proste w montażu i odporne na działanie czynników zewnętrznych.

Osiedlowe boiska dla amatorów, jak również bardziej nowoczesne dla osób, które zawodowo uprawiają sport – wszystkie tego rodzaju obiekty sportowe powinny być w odpowiedni sposób przygotowane do użytkowania, zabezpieczone, ogrodzone tak, aby nie było możliwości swobodnego przemieszczania się piłek po za teren boiska.

Zwłaszcza to ostatnie zjawisko jest bardzo groźne i niepokojące. Należy pamiętać, że piłka np. do koszykówki czy tradycyjna futbolówka, mogą być bardzo niebezpieczne dla szyb, elewacji, samochodów, a także dla przechodniów. Stąd konieczność montażu ogrodzeń.

Ogrodzenie powinno być:

– wysokie,
– szczelne,
– kompleksowe,
– odporne na warunki i uszkodzenia mechaniczne.

Jednym z najważniejszych elementów są piłkochwyty.

Czym są piłkochwyty?

Piłkochwyty to siatki, które wchodzą w skład ogrodzenia boisk. Stanowią jeden z najważniejszych elementów. Siatka, bo tak potocznie piłkochwyty są nazywane, zatrzymuje wszelkiego rodzaju piłki, które mogły by wylecieć poza boisko i uszkodzić mienie, zrobić komuś krzywdę.

Zobacz także: https://easyweb.pl/o-czym-warto-pamietac-przy-aranzacji-domowego-boiska/

Siatki montowane są na specjalnych słupach, które stanowią konstrukcje. Całość ogrodzenia musi być dopasowana wysokością do rodzaju boiska.

Jakość wykonania

Piłkochwyty, które można zamówić np. w firmie https://www.siatki-kramer.pl/, przede wszystkim muszą mieć małą średnicę oczka, aby spełniać swoją funkcję. Druga kwestia dotyczy samego wykonania siatki. Ta musi być dobra, gdyż piłkochwyt narażony jest na bardzo duże napięcia, a co za tym idzie ryzyko rozerwania. Ogromne znaczenie ma tu elastyczności siatki, która pozwala na skuteczną i bezpieczną amortyzację piłek.

Jednocześnie siatki powinny posiadać specjalnie przygotowane uchwyty, które umożliwiają prosty montaż.

Estetyka wykonania

Ona również jest niezwykle ważna. Pozwala na dekoracje boiska i sprawia, że nie zaburza ono ogólnego krajobrazu miejskiego. Elegancka i dobrze zamontowana siatka sprawi, że obiekt sportowy będzie ładnie wyglądał, a co za tym idzie, będzie zdecydowanie bardziej funkcjonalny i popularny. To przełoży się na komfort użytkowania.

One thought on “Kupujemy piłkochwyty na boisko. O czym warto pamiętać?

Dodaj komentarz