Metamorfozy ludzi po przeszczepie włosów. Efekty przed i po zabiegu

Dziewczyna włosy

Problem łysienia dotyczy dużej liczby osób w średnim wieku. Wiele z nich zastanawia się nad dokonaniem zabiegu przeszczepu włosów, jednak jest to dość trudna decyzja. Przyszli pacjenci zastanawiają się, czy efekt zabiegu będzie rzeczywiście satysfakcjonujący i czy warto go dokonać.

Przeszczep włosów

Zabieg przeszczepu włosów staje się coraz bardziej popularny w Polsce i decydują się na niego mężczyźni i kobiety. Celem transplantacji włosów jest pobranie mieszków włosowych z jednej okolicy ciała pacjenta i umieszczenie ich w innym miejscu. Przeszczep włosów to zabieg, który ciągle jest unowocześniany, co czyni go coraz bardziej bezpiecznym dla pacjenta. Pierwszy przeszczep włosów dokonano w 1822 roku i był on eksperymentem studenta. Stosowano kiedyś metodę pobrania mieszków włosowych, jaką było STRIP. Polegała na wycięciu sporego paska skóry wraz z mieszkami włosowymi, a następnie podzieleniu go na mniejsze kawałki gotowe do przeszczepu. Tak przygotowane mieszki włosowe umieszczało się w strefie biorczej. Metoda ta niosła za sobą skutek w postaci dość dużej blizny z tyłu głowy.

Przeszczep włosów metodą FUE

Najbardziej nowoczesną i wyjątkowo bezpieczną metodą przeszczepu włosów jest FUE. Polega ona na pobraniu pojedynczych mieszków włosowych i umieszczeniu ich w strefie biorczej. Metoda ta pozwala uniknąć dużej blizny na skórze głowy, ponieważ wycina się około milimetrowe skrawki skóry wraz z mieszkami włosowymi. Brak dużej ingerencji to także bezpieczeństwo pacjenta i dokonanie zabiegu przy znieczuleniu miejscowym. Lekarz dokonuje także wyboru konkretnych mieszków włosowych, co umożliwia wybranie tylko tych najlepszej jakości. Podczas trwania zabiegu pacjent ma możliwość rozmowy z personelem lub słuchania muzyki. Pozwoli to wyeliminować stres związany z zabiegiem. Po przeszczepie pacjent może powrócić samodzielnie do domu. Proces rekonwalescencji polega głównie na unikaniu silnego wysiłku fizycznego przez okres 2 tygodni, a także mycie skóry głowy delikatnym preparatem.

Realne oczekiwania

Specjalista od przeszczepu włosów podczas pierwszej konsultacji opowie pacjentowi o możliwościach, jakie niesie ze sobą zabieg. Wyznaczy jego dokładny przebieg, strefę biorczą i dawczą. W przypadku bardzo zaawansowanego łysienia może okazać się konieczne przeprowadzenie kilku sesji przeszczepu, o czym też należy poinformować pacjenta. Efekty zabiegu będą widoczne po kilku miesiącach od jego dokonania, czasem nawet po roku. Osoba poddająca się zabiegowi musi być świadoma tego, że na efekty trzeba poczekać. Dyscyplina dotycząca przestrzegania zaleceń po zabiegu jest wyjątkowo ważna. Tylko prawidłowa i zalecona przez lekarza pielęgnacja zmniejszy ryzyko infekcji po zabiegu oraz czas rehabilitacji. Zachowując odpowiednią pielęgnację, możemy mieć pewność, że przeszczepione włosy będą rosły naturalnie, podobnie jak reszta.

Czytaj więcej: https://piotrturkowski.pl/metamorfozy/

Efekty przeszczepu włosów

Zastanawiając się nad sensem wykonania zabiegu przeszczepu włosów, warto zajrzeć na strony różnych lekarzy lub fora internetowe. Często przedstawione są tam zdjęcia przeszczepu włosów przed i po. Większość opinii na temat tego zabiegu jest bardzo pozytywna. Mowa oczywiście o sytuacji, gdy wykonywał go doświadczony specjalista. Przeszczep włosów daje bardzo widoczne, czasem nawet spektakularne efekty. Dodatkowo możemy mieć pewność, że przeszczepione włosy będą wyglądały naturalnie i będą rosły zdrowo przez wiele lat. Kluczowe znaczenie dla całej metamorfozy ma oczywiście dobrze wybrana klinika i lekarz, który ma wieloletnie doświadczenie. Na efekt przeszczepu wpływać mogą także takie czynniki jak faktura włosów, ich kolor. Im mniej kontrastu pomiędzy kolorem włosów a skóry, tym łatwiej uzyskać zadowalający efekt.

Dodaj komentarz