Mezoterapia – na czym polega ten zabieg?

mezoterapia

Nowoczesne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej są dużo łatwiej dostępne niż kiedyś. Często można je wykonać bez wcześniejszych przygotowań, „z marszu”, dzięki czemu dbanie o urodę staje się czymś prostym i zwykłym. Jednym z takich zabiegów jest mezoterapia. Warto wiedzieć, na czym ona polega.

Mezoterapia – co to w ogóle za zabieg?

Jako mezoterapię określa się łatwy do realizacji zabieg kosmetyczny wykonywany przy pomocy igieł lub prądu. Dzięki wykorzystaniu wspomnianej metody można dotrzeć w głąb skóry i zaaplikować preparaty lecznicze, wspomagające, witaminy oraz mikroelementy.

Mezoterapia w Kielcach jest dostępna w praktycznie każdej placówce medycyny estetycznej i może z niej skorzystać każdy. Przeważnie wykonywana jest u dorosłych osób, za taką rozsądną granicę uznaje się 25 lat. Wcześniej skóra dość dobrze radzi sobie sama, jeśli oczywiście nie choruje.

Dlaczego mezoterapia przynosi tak dobre efekty?

Wykonywana np. w Medica Estetic mezoterapia może bardzo szybko przywrócić skórze blask. Bywa polecana osobom, które odczuwają utratę jędrności skóry i chcą zatrzymać jej młody wygląd. Może być bardzo dobrym rozwiązaniem dla cery dojrzałej, bo wygładza zmarszczki i zapobiega powstawaniu nowych.

Mezoterapia w Kielcach realizowana jest w trzech głównych rodzajach – jako igłowa, mikroigłowa oraz bezigłowa. Ogólnie chodzi o dostarczenie do skóry substancji odżywczych bądź leczniczych. Chcąc poprawić stan cery mającej już tendencję do zmarszczek wstrzykuje się kwas hialuronowy.

Mezoterapia – gdzie można ją wykonać?

W większości gabinetów można zamówić przynajmniej jeden rodzaj mezoterapii. Zabieg wykonywany jest bez znieczulenia ogólnego, czasami stosuje się miejscowe. Wkłuwanie igieł lub kontakt z prądem o niskiej częstotliwości może wywoływać lekki ból lub mrowienie, ale jest to dość słaby bodziec.

Podsumowując, mezoterapia polega na dotarciu do głębszych warstw skóry i dostarczeniu jej niezbędnych składników albo lekarstw. Dzięki temu leczenie lub profilaktyka stają się dużo skuteczniejsze.

Dodaj komentarz