Nie trać czasu na ból! Skuteczna terapia światłem

terapia swiatlem

Zbawienne dla ciała skutki promieni słonecznych odkryto już w Starożytności. Leczono w ten sposób infekcje górnych dróg oddechowych czy urazy i dolegliwości bólowe różnego pochodzenia. Dziś terapia światłem możliwa jest w zaciszu własnego domu. Oto nieinwazyjne i skuteczne narzędzie w walce z bólem – lampa Bioptron.

Rewolucja ze Szwajcarii

Bioptron to urządzenie zaprojektowane i wyprodukowane w Szwajcarii. Aby lampa została uznana za całkowicie bezpieczną w użytkowaniu, należało poddać ją surowemu procesowi certyfikacji. Marka Zepter słynie z troski o dobro swoich konsumentów, jak i szczyci się pozycją lidera w sprzedaży wysokiej jakości produktów. Lampa Bioptron zdobyła ponad 840 punktów na drodze do uzyskania certyfikatu, spełniając ponad 200 aspektów z listy kontrolnej, a także 63 normy i standardy.

Jak działa lampa Bioptron?

Na urządzenie składa się 48 wysoce wyspecjalizowanych części, które zaprojektowano z myślą o przyszłych użytkownikach. Lampa posiada ergonomiczną rączkę, jest poręczna i wygodna w użytkowaniu z uwagi na niewielką wagę. Wyposażono ją w wyraźny wyświetlacz oraz otwory wentylacyjne.

Lampa emituje spolaryzowane światło o różnych długościach fal. Poszczególne wiązki światła docierają do warstw naświetlanej skóry, penetrując tkanki i pobudzając mikrokrążenie. Światło emitowane jest przez specjalną soczewkę, której średnica wynosi aż 5 cm. Wiązki skutecznie przyspieszają proces gojenia się ran w sposób bezpieczny i nieinwazyjny.

terapia swiatlem

Jak wygląda zabieg?

Sesja z użyciem lampy Bioptron należy do czynności przyjemnych i bezbolesnych. Długość jednej sesji powinna być ustalona z lekarzem, ponieważ jej czas waha się w zależności od rodzaju schorzenia. Średnia długość naświetlania podczas jednej sesji nie przekracza zazwyczaj 6-10 minut.

Tuż przed zabiegiem należy dokładnie oczyścić naświetlany obszar ciała. Następnie należy uruchomić lampę Bioptron i zbliżyć wiązkę światła na wybrany fragment skóry w odległości kilku centymetrów. Podczas sesji trzeba trzymać lampę w jednym miejscu. Bardzo pomocny będzie uchwyt na stojaku, który można znaleźć w ofercie marki Zepter. Dzięki temu korzystanie z lampy nie będzie sprawiać trudności seniorom czy mniejszym dzieciom.

Lampa Bioptron – zastosowanie

Urządzenie Bioptron zostało zaprojektowane z myślą o leczeniu dolegliwości bólowych różnego pochodzenia. Urazy, stłuczenia, zerwania ścięgien, więzadeł czy mięśni, wszelkie urazy o charakterze sportowym czy o podłożu fizjoterapeutycznym można z powodzeniem leczyć lampą Bioptron w zaciszu własnego domu.

Urządzenie polecane jest w leczeniu problemów o podłożu dermatologicznym, jak również w reumatoidalnym zapaleniu stawów, bólów pleców, odleżyn i owrzodzeń. Można stosować je do regeneracji ran pooperacyjnych, wszelkich blizn czy oparzeń II i III stopnia. Lampa jest na tyle bezpieczna, że można korzystać z niej przy odparzeniach u niemowląt czy atopowym zapaleniu skóry. Urządzenie skutecznie radzi sobie z infekcjami górnych dróg oddechowych, również tych o podłożu alergicznym. Produkt objęty jest 5-letnią gwarancją.

Partnerem materiału jest Zepter Sklep – Bioptron lampa.

Posted in Dom

Dodaj komentarz