Nowa treningowa kolekcja już dostępna w GO Sport

Nowa treningowa kolekcja już dostępna w GO Sport

W sporcie liczy się systematyczność, dlatego warto wiedzieć jak się do niej zmotywować, a niezbędny sprzęt do treningu znajdziesz w sklepach GO Sport. Najnowsza kolekcja treningowa jest już dostępna, a w niej ubrania, buty, akcesoria i sprzęt z niemal każdej dyscypliny i wszystko znajdziecie w jednym miejscu!

Niezależnie od stopnia zaawansowania i uprawianej dyscypliny wszystkie metody treningowe łączy jedno: najważniejsza jest systematyczność. Trening jest jedyną metodą, aby poprawić sportowe wyniki, a dobry trening to regularny trening. Tą powszechnie znaną zasadę niestety często ciężko wprowadzić w życie i jeszcze ciężej utrzymać. Co zrobić, aby wytrwać i ćwiczyć regularnie? Oto kilka ze sposobów:

1. Wyznacz cel.

Posiadanie celu sprawia, że wiemy, po co trenujemy, tylko cel powinien być jasno sprecyzowany. Pomaga w tym zasada SMART, czyli pięć cech, które powinien posiadać dobrze sformułowany cel: S (specific) – specyficzny, skonkretyzowany; M (measurable) – mierzalny; A (achievable) – osiągalny; R (relevant) – istotny oraz T (time-bound) – określony w czasie. Powiedzenie, że „Będę regularnie trenować” jest niekonkretne, bo co oznacza regularnie? Dlatego bardziej skuteczne będzie określenie, że „będę trenować dwa razy w tygodniu”.

2. Plan treningowy.

Odpowiednio skonstruowany plan, czyli dopasowany do wyznaczonego celu jest kluczem do sukcesu. Eliminuje wtedy zastanawianie się i dywagacje, czy trenować dziś czy jutro, intensywnie czy spokojnie, a może w ogóle zostać na kanapie. Kiedy każdy kolejny trening jest zaplanowany i opisany łatwiej go wykonać. Warto zaznaczać wykonane ćwiczenia – miesięczny status postępów będzie dodatkowym bodźcem.

3. Umów się na trening.

Znalezienie towarzysza do treningu sprawi, że trudniej będzie ulec prostym wymówkom. W końcu już jesteśmy umówieni i niepojawieniem się na treningu można popsuć plan znajomego. Towarzyszem może być każdy, bo tu liczy się zasada, że razem raźniej.

4. Słuchaj muzyki.

Ulubiona muzyka dopasowana do tempa treningu to dodatkowy motywator, który pomoże skupić się na powtórzeniach. Nada rytm i doda energii. Najtrudniejszym elementem będzie wyjście z domu lub rozłożenie maty. Później muzyka poniesie Wasze ciało i łatwiej będzie przebrnąć przez ćwiczenia.

5. Odpowiedni sprzęt

O tym, jak motywuje zakup nowego sprzętu, wie chyba każdy, kto dłużej interesuje się konkretną dyscypliną. Nowe buty biegowe, rower, rolki czy halówki – kto po zakupie nie ma ochoty ich od razu wypróbować? Dla wszystkich miłośników sportowych aktywności mamy dobrą wiadomość: nowa kolekcja treningowych ubrań, butów i akcesoriów jest już dostępna w sklepach GO Sport. Wśród produktów znajduje się sprzęt do różnych dyscyplin m.in. do treningu na siłowni, sprzęt dla rowerzystów, hulajnogi, deskorolki i rolki dla lubiących aktywności na zewnątrz, buty do biegania, akcesoria do jogi oraz kompletny sprzęt do piłki nożnej i innych sportów drużynowych. Najnowsza kolekcja to także buty i ubrania dla osób lubiących sportowy styl na co dzień. Niezależnie od tego co trenujesz, w GO Sport znajdziesz duży wybór na każdy stopień zaawansowania!

Dodaj komentarz