Obiekty z płyt warstwowych – dlaczego warto je budować?

plyty warstwowe

Nowoczesne budownictwo przemysłowe wymaga szybkiego czasu wykonania, precyzji, a także wykorzystania solidnych i dobrej jakości materiałów. Doskonałym rozwiązaniem dla inwestorów, którym zależy na połączeniu wysokich właściwości użytkowych, świetnych parametrów technicznych i estetyki są obiekty z płyt warstwowych.

Obiekty z płyt warstwowych są obecnie chętnie wybierane przez inwestorów z branży przemysłowej, rolniczej czy magazynowej. Idealnie sprawdzają się to stawiania hal handlowych, magazynów, hal produkcyjnych, obiektów rolniczych, a także chłodni. Dużą zaletą obiektów z płyt warstwowych jest czas wykonania – nawet największą halę można postawić w czasie dużo krótszym niż budynek murowany. Niewielkie obiekty powstają dosłownie w ciągu kilku dni.

Skąd popularność płyt warstwowych?

Płyty warstwowe są obecnie jednym z najpopularniejszych materiałów w budownictwie przemysłowym. Łączą w sobie solidne wykonanie, jakość, trwałość, a przy tym wysoką estetykę. Zwykły magazyn czy pawilon sprzedażowy wykonane z takiej płyty prezentują się dużo lepiej niż te, które powstały z przestarzałych materiałów. Płyty warstwowe, jak sama nazwa wskazuje, składają się z kilku warstw. Z obu stron zewnętrznych znajduje się warstwa ocynkowanej blachy, dodatkowo wzmocnionej powłokami zwiększającymi trwałość i odporność na uszkodzenia i czynniki atmosferyczne. Pomiędzy nimi znajduje się rdzeń izolacyjny, który jest wykonany zwykle z pianki poliuretanowej. Płyty mają więc doskonałe parametry termiczne, a wykonane z nich budynki są wewnątrz ciepłe nawet, gdy temperatury powietrza są niskie.

Projekt dopasowany do potrzeb

Hale warsztatowe, magazyny, obiekty sprzedażowe czy produkcyjne wykonane z płyt warstwowych to doskonały pomysł dla inwestorów, którym zależy na doskonałej jakości, przystępnych cenach, a także dobrym projekcie. Renomowane firmy, które stawiają hale z płyt warstwowych, oferują bowiem wykonanie usługi kompleksowo. Najpierw tworzony jest projekt, który spełnia wszystkie oczekiwania inwestora, a następnie powstaje obiekt, który zapewni wieloletnie i bezproblemowe użytkowanie. 

Dodaj komentarz