Piekarnik z funkcją pary – jakie są jego zalety?

Piekarnik z funkcją pary – jakie są jego zalety?

Obecnie coraz większą uwagę przykładamy do zdrowego stylu życia, a zatem także do spożywanych posiłków. Stosowanie odpowiednio zbilansowanej diety ułatwi wyposażenie kuchni w urządzenia umożliwiające gotowanie i pieczenie bez dodatku tłuszczu. Jednym z takich sprzętów jest piekarnik z funkcją pary oferowany przez firmę Candy.

Piekarnik Candy FCPKS826XL/E, o jednej z największej na rynku pojemności (70 litrów), wyróżnia się możliwością pieczenia z dodatkiem pary. Wspólna moc gorącego powietrza i pary sprawia, że przygotowywane potrawy są soczyste w środku i chrupiące z wierzchu. Ta funkcja okaże się wyjątkowo przydatna dla osób, które poszukują sposobu na idealne, domowe pieczywo. Dodatek pary wodnej nawilża pieczone potrawy, co pozwala wyraźnie ograniczyć ilość używanego tłuszczu.  W ten sposób przyrządzane dania zachowują do 90% wartości odżywczych. Pieczenie z funkcją pary sprawia, że potrawy nie tylko są zdrowsze, ale także mają intensywny smak. Dodatkowo w piekarniku Candy FCPKS826XL/E dostępna jest także funkcja Cook Light, dzięki której również można zadbać o odpowiednio zbilansowany posiłek. Posiadanie piekarnika z funkcją pary oraz innymi opcjami dedykowanymi miłośnikom zdrowej żywności, umożliwia przygotowywanie potraw dietetycznych i lekkostrawnych.

Zaawansowane systemy czyszczenia

Osoby, które chcą przyrządzać zdrowe posiłki powinny również zwrócić uwagę na sposoby czyszczenia piekarnika. Candy FCPKS826XL/E oferuje dwa zaawansowane systemy. Dzięki ich regularnemu stosowaniu można uniknąć kontaktu ze szkodliwymi substancjami. Pierwszy, niezwykle skuteczny program czyszczenia to pyroliza. Specjalna funkcja sprawia, że wnętrze piekarnika rozgrzewane jest aż do 500°C. W tak wysokiej temperaturze spalane są wszystkie zanieczyszczenia. Powstały w ten sposób popiół jest łatwy do usunięcia nawet w trudno dostępnych miejscach. Drugą opcją jest Aquactiva, czyli czyszczenie piekarnika za pomocą gorącej pary, zmiękczającej przypalenia i osady, które następnie można łatwo usunąć.

Piekarnik Candy FCPKS826XL/E jest dostępny w sklepach Media Expert, Media Markt oraz  Studiach Mebli Kuchennych w cenie 1749 zł.

Posted in AGD

Dodaj komentarz