Porządki w warsztacie. Jaki odkurzacz wybrać?

Porządki w warsztacie. Jaki odkurzacz wybrać?

Przy wyborze odkurzacza warsztatowego zwróćmy uwagę na jego moc. Niezwykle przydatne jest także otrząsanie filtrów. Dobrym pomysłem jest wybór odkurzacza do pracy na sucho i na mokro.

Odkurzacz warsztatowy to rodzaj odkurzacza przemysłowego, dzięki któremu utrzymamy czystość i porządek w miejscu pracy. Każdy sprzęt z tej grupy powinien posiadać zdolność do ciągłego użytkowania i oczyszczania filtrów, być pomocnikiem wydajnym, wytrzymałym i ergonomicznym. W zależności od potrzeby musi pracować na sucho lub mokro.

Nie tylko w warsztacie

Odkurzacz warsztatowy sprawdza się w przydomowych garażach i profesjonalnych warsztatach. To uniwersalne urządzenie z powodzeniem wykorzystujemy również w domu, a także w innych miejscach. – Duży poziom zanieczyszczeń zmusza nas do użycia odpowiedniego sprzętu. Odkurzacze warsztatowe są mocniejsze od standardowych. Co ważne, są wyposażane w użyteczne funkcje, które poszerzają zakres ich możliwości. To dlatego odkurzacze warsztatowe możemy wykorzystać także w niedużej hali produkcyjnej, magazynie, a nawet na budowie – podkreśla Radosław Koźba, manager marki Starmix w Lange Łukaszuk.

Liczy się  moc

Przed zakupem odkurzacza warto ustalić, do czego ma służyć. Co będziemy sprzątać? Jaki jest sposób obsługi, jaka jest liczba funkcji oraz końcówek w zestawie akcesoriów dodatkowych? Pamiętajmy, że odkurzacz do warsztatu i garażu musi sprzątać wodę i mokre zanieczyszczenia. Jeżeli zwykle walczymy z trocinami, potrzebujemy większego pomocnika. Weźmy pod uwagę również wielkość powierzchni do sprzątania, do której dostosowuje się wielkość sprzętu. To jednak moc ssąca jest najważniejszym parametrem przy wyborze odkurzacza warsztatowego.

Dobrym pomysłem jest wybór uniwersalnego modelu. – Do pracy w domu, garażu, piwnicy i przydomowym warsztacie najlepiej zaprosić mały, kompaktowy i wielofunkcyjny odkurzacz na mokro i sucho, z elektromagnetycznym otrząsaniem filtra – podpowiada ekspert. – Znakomicie sprawdzi się np. Starmix NTS eSwift AR-1220 EHB o dużej mocy 1200 W. Jest w nim 20-litrowy zbiornik o nowej konstrukcji: 15 litrów na pył i 8 litrów na płyn – nadmienia. Dodaje, że gniazdo do podłączenia elektronarzędzi oraz funkcja otrząsanie filtra przydają się przy majsterkowaniu lub remoncie domu.

Otrząsanie filtrów

Urządzenia wyposażone w system otrząsania filtrów podczas pracy znacznie ułatwiają sprzątanie. Umożliwiają bowiem pracę z pyłami bez konieczności użycia worków. Dzięki zastosowanej technologii nie trzeba demontować filtrów podczas czyszczenia na mokro. W modelach z automatycznym oczyszczaniem filtrów montuje się dwa czujniki przepływu powietrza – przed filtrem oraz między nim a silnikiem. Wahania w odczycie wartości przepływu uruchamiają otrząsanie filtrów, czyli automatyczne czyszczenie. Ruch powietrza skierowany jest przez pierwszy filtr, podczas gdy drugi jest czyszczony. Później następuje zamiana. Funkcję można włączyć ręcznie, natomiast odkurzacz automatycznie ją wyłączy po oczyszczeniu. Ponadto, dzięki temu udogodnieniu sprzęt nie uruchomi się przy zatkanym wężu czy przepełnionym zbiorniku.

W komplecie z odkurzaczem warsztatowym powinny być też worki. Są one zalecane do pracy np. z gipsem. Ich użycie sprawia, że filtr odkurzacza pozostaje czysty. Odkurzacz z zamontowanym workiem jest w stanie wciągnąć bardzo drobny pył. – Modele takie jak Starmix NTS eSwift wychwytują prawie 100 procent pyłu – zauważa Radosław Koźba z Lange Łukaszuk. Do listy pożytecznych funkcji odkurzacza warsztatowego, i jego niezbędnego wyposażenia, należy dopisać jeszcze: zabezpieczenie przed przepełnieniem płynem (pływak), profesjonalne akcesoria z wężem i zestawem ssawek, stabilną podstawę ułatwiającą przemieszczanie oraz możliwość zamontowania wszystkich akcesoriów z zestawu na odkurzaczu, co podnosi komfort pracy.

https://www.langelukaszuk.pl/

Posted in AGD

Dodaj komentarz