Praca dla Polaków za granicą – te firmy wciąż rekrutują

Praca dla Polaków za granicą - te firmy wciąż rekrutują

Pandemia, koronawirus, pomoc rządowa, wzrastające bezrobocie… te słowa odmieniane są dziś przez wszystkie przypadki właściwie na całym świecie. Obecny kryzys dotyka niemal każdy sektor rynku. Najbardziej cierpią branże transportowa, hotelarska, turystyczna, gastronomiczna czy odzieżowa. Pandemia koronawirusa spowolniła rynek pracy, jednak nie zatrzymała go do zera. Komisja Europejska 30 marca wydała oficjalny komunikat z praktycznymi wytycznymi dla krajów członkowskich, dotyczącymi swobodnego przepływu pracowników w czasie pandemii. Poniżej zestawienie firm, które wciąż rekrutują za granicę.

W Niemczech mieszka i pracuje na co dzień ponad milion Polaków. W Niderlandach jest ponad 200 tysięcy naszych rodaków, jesteśmy licznie obecni także we Francji, Wielkiej Brytanii i wielu innych krajach w Europie i na świecie. Duża część osób na co dzień przebywających za granicą w wyniku sytuacji wywołanej przez pandemię, musiała wrócić do kraju i w konsekwencji wielu Polaków zostało bez pracy.

Obostrzenia związane z koronawirusem – przywrócone kontrole na granicach, obowiązkowa kwarantanna i zakaz zbędnego przemieszczania się – bardzo dotknęły pracowników mobilnych z krajów UE i całą branżę pracy tymczasowej. Pracownicy delegowani są jednak niezbędni w kluczowych sektorach w walce z wirusem, ale także w innych branżach użyteczności publicznej. Na ten problem zgłoszony 26 marca przez Inicjatywę Mobilności Pracy zareagowała Komisja Europejska. Nowe wytyczne KE zawierają praktyczne zalecenia, których celem jest zapewnienie, aby pracownicy tymczasowi, szczególnie ci zatrudnieni w zawodach o krytycznym znaczeniu dla walki z pandemią, mogli dotrzeć do pracy. Komisji Europejskiej zależy na nieutrudnianiu przemieszczania się pracowników między krajami, przy jednoczesnym zachowaniu maksymalnych środków ostrożności. Według wytycznych, państwa członkowskie UE powinny umożliwić wjazd do kraju i bezpieczne podjęcie pracy pracownikom przygranicznym i delegowanym z następujących branż:

  • pracownicy służby zdrowia i pracownicy paramedyczni (w tym opiekunki osób starszych i opiekunki do dzieci),
  • pracownicy przemysłu farmaceutycznego i wyrobów medycznych,
  • pracownicy z branży logistycznej/transportowej,
  • produkcja i przetwórstwo żywności,
  • każda inna branża kluczowa w czasie pandemii.

Wytyczne dotyczą także wszystkich innych sektorów, których działanie nie zostało zawieszone na czas pandemii. Ważną informacją jest też to, że Niemcy zniosły obowiązek 14-dniowej kwarantanny dla przyjeżdżających Polaków.

Te firmy prowadzą rekrutacje w czasie pandemii – kilkadziesiąt ofert, na które mogą aplikować Polacy

Silverhand

Oferty pracy na stanowiskach: mechanik samochodowy, mechanik samochodów ciężarowych, stolarz, mechanik samochodów ciężarowych, hydraulik, tokarz CNC, spawacz MAG, elektryk budowlany, elektryk przemysłowy, malarz i inne.

  • W mojej ocenie pracownicy wykwalifikowani, a w szczególności mechanicy, stolarze, hydraulicy, tokarze CNC, elektrycy, a także malarze posiadają deficytowe umiejętności, które cenione są zwłaszcza wśród pracodawców z Niemiec, Austrii, Szwajcarii, Norwegii, Holandii oraz Islandii, czyli mających swoje siedziby w krajach, w których europejska sieć agencji zatrudnienia Grupa Silverhand posiada setki klientów. Z tego względu jestem przekonany, że kryzys na rynku pracy w perspektywie średnioterminowej będzie dość łaskawy dla pracowników legitymujących się odpowiednimi kwalifikacjami oraz znajomością języka obcego, zwłaszcza angielskiego lub niemieckiego – mówi dr Dominik Matczak, założyciel agencji zatrudnienia Grupa Silverhand.

Zobacz wszystkie oferty pracy tutaj: bit.ly/silverhand-oferty

MR JOB

Oferty pracy na stanowiskach: spawacz MAG, elektryk budowlany, elektromonter, hydraulik, pracownik terenów zielonych, stolarz, pracownik produkcji i inne.

  • Agencja Pracy MR JOB zatrudnia blisko 400 fachowców w całych Niemczech. Mimo panującej sytuacji posiadamy wiele stabilnych kontraktów a nasi niemieccy partnerzy zapewniają, iż sytuacja na wielu zleceniach jest dobra. MR JOB zapewnia pełne ubezpieczenie zdrowotne, legalność zatrudnienia oraz wsparcie Polskiego Opiekuna co jest dowodem tego, iż pracownik może czuć się z nami bezpiecznie – mówi Paweł Paprzycki, Manager Działu Rekrutacji DE w firmie MR JOB.

Zobacz wszystkie oferty pracy tutaj: bit.ly/mrjob-oferty

HR Xperience

Oferty pracy na stanowiskach: komisjoner, praca w magazynie spożywczym, pracownik fizyczny i inne. Wiele z ofert opublikowanych przez firmę HR Xperience to ogłoszenia o pracy blisko granicy.

  • Jesteśmy polsko – niemiecką agencją, od lat zatrudniającą na terenie Niemiec kilka tysięcy pracowników branży logistycznej. Od kilku tygodni z uwagą obserwujemy zmiany, jakie zachodzą na rynku i staramy się wychodzić im naprzeciw. Zdajemy sobie sprawę z zagrożeń, jakie niesie za sobą obecna sytuacja, dlatego obejmujemy naszych Pracowników szerszą opieką niż dotychczas. Aktualnie prowadzimy rekrutacje na kilka naszych projektów, dając tym samym chętnym szansę na zatrudnienie za granicą i gwarantując zachowanie łańcucha dostaw towarów do sklepów – komentuje Marcelina Wojewoda – kierownik działu rekrutacji HR Xperience.

Zobacz wszystkie oferty pracy tutaj: bit.ly/hrxperience-oferty

Ipf.jobs

Oferty pracy na stanowiskach: pracownik produkcji, operator CNC, mechanik maszyn rolniczych, pomoc ogrodnika, ogrodnik, praca przy pieleniu roślin, wykrawacz mięsa drobiowego i inne.

  • Pomimo trudnej sytuacji na rynku, która spowodowana jest epidemią Covid-19, wiele niemieckich firm funkcjonuje normalnie i zgłasza zapotrzebowanie na pracowników tymczasowych. Agencja IPF prowadzi aktywną rekrutację na ten rynek m.in.: pracowników fizycznych, produkcji, ogrodników, zbieraczy warzyw i owoców. Od zeszłego tygodnia odnotowaliśmy wzrost zamówień również od klientów we Francji, którzy powoli wznawiają produkcję. Zasady rekrutacji się nie zmieniły –  proces odbywa się zdalnie i nie wymaga obecności kandydata w biurze IPF. Dojazd do Niemiec i Francji zapewniają prywatni przewoźnicy i przebiega on bez zakłóceń, ale w większych odstępach czasowych w związku z przepisami obowiązującymi w Polsce (przymusowa kwarantanna dla kierowców). Najlepiej zatem, gdyby pracownicy posiadali własne auta i nimi jeździli do pracy. Zarówno IPF, jak i klienci, dokładają wszelkich starań, aby praca odbywała się w bezpiecznych warunkach. Wyjazd za granicę w tym okresie jest szansą dla osób, które właśnie straciły pracę – mówi Natalia Roszkowiak, Manager ds. marketingu i PR w Agencji IPF.

Zobacz wszystkie oferty pracy tutaj: bit.ly/IPF-oferty

JOBXION

Oferty pracy na stanowiskach: hydraulik, cieśla, monter konstrukcji stalowych, elektryk, stolarz budowlany i inne.

Zobacz wszystkie oferty pracy tutaj: bit.ly/jobxion-oferty

Glico

Oferty pracy na stanowiskach: elektryk przemysłowy, murarz – brukarz, szalunkowy, pakowacz/magazynier, pracownik farmy krów, pracownik gospodarstwa trzody chlewnej i inne.

Zobacz wszystkie oferty pracy tutaj: bit.ly/glico-oferty

HDOmedical

Oferty pracy na stanowiskach: firma prowadzi aktualnie kilka rekrutacji na stanowiska pielęgniarek i opiekunek osób starszych.

Zobacz wszystkie oferty pracy tutaj: bit.ly/hdomedical-oferty

ArbeitAusland s.r.o.

Oferty pracy na stanowiskach: monter rusztowań, monter płyt karton-gips, rzeźnik, pracownik gospodarczy, informatyk, opiekunka osoby starszej.

Zobacz wszystkie oferty pracy tutaj: bit.ly/ArbeitAusland-oferty

ASMO Solutions

Oferty pracy na stanowiskach: firma prowadzi aktualnie kilka rekrutacji na stanowiska kierowców C+E.

Zobacz wszystkie oferty pracy tutaj: bit.ly/asmo-oferty

SaSa Rekrutacja

Oferty pracy na stanowiskach: murarz, kelner/kelnerka, ślusarz-spawacz, dekarz i inne. W ofercie firmy SaSa Rekrutacja znajdują się ogłoszenia o pracy blisko granicy, pracy dla par oraz takiej, której rozpoczęcie jest datowanie na okres po świętach.

Zobacz wszystkie oferty pracy tutaj: bit.ly/sasarekrutacja-oferty

Regees

Oferty pracy na stanowiskach: murarz, cieśla szalunkowy, pracownik budowlany i inne.

Zobacz wszystkie oferty pracy tutaj: bit.ly/regees-oferty

Dodaj komentarz