Profesjonalny zakład pogrzebowy — czym się zajmuje?

Profesjonalny zakład pogrzebowy — czym się zajmuje? - otopr.pl

W pewnym momencie życia każdy z nas zetknie się ze śmiercią bliskiej osoby. Warto wtedy wiedzieć, w czym może nam pomóc dobry zakład pogrzebowy i jakie usługi oferuje. Sama organizacja takiej ceremonii jest niełatwym przeżyciem, dlatego warto wybrać firmę która wesprze nas we wszelkich działaniach i pozwoli nam możliwie najlepiej przetrwać ten trudny czas. Czym zajmuje się profesjonalny zakład pogrzebowy? Podpowiadamy. 

Profesjonalny zakład pogrzebowy — kompleksowa organizacja pogrzebu

Dom pogrzebowy na Woli powinien oferować kompleksową obsługę i wsparcie rodziny zmarłego na każdym etapie organizacji pochówku. Pracownicy takiej firmy muszą być pełni empatii i szacunku dla pogrążonych w żałobie bliskich.

Pierwszą czynnością którą wykonuje zakład pogrzebowy, jest odbiór osoby zmarłej z domu lub szpitala i przetransportowanie jej do chłodni, w której będzie przebywała aż do pogrzebu. Dobre firmy są czynne przez 24 godziny na dobę tak, aby móc odebrać ciało nawet w nocy.

Pracownicy muszą poinformować rodzinę o możliwościach pochówku. Zakład powinien mieć dostęp do różnego rodzaju trumien, urn, a także akcesoriów funeralnych. Dobrze jeżeli zajmuje się także wykonaniem wieńców pożegnalnych.

Zadaniem zakładu pogrzebowego jest przygotowanie ciała do uroczystości. Może oferować standardową kosmetykę pośmiertną lub w niektórych przypadkach rekonstrukcję. Dodatkowo powinien mieć możliwość balsamowania ciała, aby można było je przewieźć na większe odległości.

Dom pogrzebowy — pomoc w wypełnieniu formalności

Zakład pogrzebowy zajmuje się również pomocą w wypełnieniu przez rodzinę wszelkich niezbędnych formalności. Niektóre firmy mogą w imieniu bliskich zmarłego udać się do Urzędu Stanu Cywilnego celem wyrobienia aktu zgonu.

Dodatkowo pracownicy pomagają w wypełnieniu niezbędnych formularzy takich jak wniosek do ZUS-u o zasiłek pogrzebowy, a także wykupienia miejsca na cmentarzu. Dodatkowo mogą zająć się rozmieszczeniem klepsydr w okolicy i przygotowaniem uroczystości na cmentarzu a nawet w kościele.

Dodaj komentarz