Snus a papierosy – czym się różnią?

papierosy a snus

Papierosy są tylko jedną z formą tytoniu, natomiast można obecnie kupić tytoń także w innych formach. Jedną z nich jest snus. Czym dokładnie jest snus i w jaki sposób różni się on od papierosów?

Co to jest snus?

Snusem nazywa się rodzaj używki tytoniowej, która jest szczególnie popularna w krajach skandynawskich.

Najczęściej snus oferowany jest w formie saszetek, które zawierają drobno zmielony tytoń. Mogą być one również aromatyzowane, dlatego też mogą mieć wtedy różne rodzaje smaków i aromatów, by ich stosowanie było łatwiejsze.

Czym różni się snus od papierosów?

Snus i papierosy to dwie różne formy wyrobów tytoniowych, z których każda ma swoje unikalne cechy. Czym zatem różnią się snus i papierosy?

  • Zastosowanie – snus jest wyrobem tytoniowym bezdymnym, który umieszcza się pod wargą, natomiast papierosy pali się poprzez wdychanie dymu powstającego podczas spalania tytoniu.
  • Zagrożenia dla zdrowia – zarówno snus, jak i papierosy niosą ze sobą poważne zagrożenie dla zdrowia. Snus wiąże się między innymi ze zwiększonym ryzykiem raka jamy ustnej i chorób układu krążenia. Palenie papierosów także wiąże się z wieloma poważnymi problemami zdrowotnymi, w tym rakiem płuc, chorobami serca i udarem mózgu.
  • Sposób dostarczenia nikotyny – snus dostarcza nikotynę przez błony śluzowe jamy ustnej, podczas gdy papierosy dostarczają nikotynę poprzez płuca. Nikotyna zawarta w obu produktach silnie uzależnia i może powodować poważne problemy zdrowotne.
  • Bierne palenie – snus nie powoduje biernego palenia, podczas gdy palenie papierosów wytwarza takie ryzyko, dlatego mogą one szkodzić zdrowiu innych osób.

Należy zdawać sobie sprawę z tego, zarówno snus, jak i papierosy są produktami uzależniającymi, dlatego też lekarze odradzają korzystanie z nich.

Jak wygląda stosowanie snus?

Snus jest używany poprzez umieszczenie małej torebki z wyrobem tytoniowym pod wargą, zwykle górną, po wewnętrznej stronie ust. Nikotyna oraz związki smakowe w przypadku aromatyzowanego snusu są następnie wchłaniane przez błony śluzowe w jamie ustnej.

Zaleca się stosowanie snusu poprzez umieszczenie saszetki pod wargą na maksymalnie 60 minut jednorazowo, po czym należy ją wyjąć i odpowiednio zutylizować.

Gdzie można kupić snus?

Aktualnie tego typu używki są sprzedawane przez wiele firm, w tym także można zamawiać je w sklepach internetowych – warto wtedy poszukiwać ich na stronach typu snus buy – https://nikotynowe.pl/ które zapewniają szybką dostawę pod konkretny adres.

Również snus można kupować w niektórych sklepach stacjonarnych, między innymi w sklepach takich jak trafiki, które sprzedają różne rodzaje wyrobów tytoniowych.

Dodaj komentarz