System ZEN – komin zewnętrzny o wyjątkowym designie

System ZEN - komin zewnętrzny o wyjątkowym designie - otopr.pl

Kominek jest alternatywnym, ekonomicznym i wyjątkowo urokliwym sposobem ogrzewania. Często jednak główną przeszkodą w takiej instalacji jest brak wolnego szachtu lub nieciekawe miejsce na kominek przy wolnym kominie. Firma MK z Żar znalazła rozwiązanie tych problemów – stalowy komin zewnętrzny ZEN.

To co wyróżnia komin ZEN to brak obejm, które zwolennikom wysokiego poziomu estetyki mogłyby przeszkadzać w tradycyjnych kominach zewnętrznych. Brak obejm związany jest także z bardzo prostym sposobem montażu komina – poszczególne elementy wystarczy wsunąć jeden w drugi, aby otrzymać idealnie gładkie i stabilne połączenie.

Niewidoczne są także obejmy służące do przytwierdzania komina do ściany – są one ukryte w specjalnie zaprojektowanych elementach – rurach ze wspornikiem. Płyta kotwowa jest podwieszona na ukrytym wsporniku umieszczonym wewnątrz płyty, wyczystka natomiast wygląda jak rura, ponieważ ma zamaskowany otwór rewizyjny. To wszystko sprawia, że linia komina ZEN ma nowoczesny i elegancki design.

Firma MK oprócz sprzedaży całego systemu, proponuje także trzy gotowe kominy w pakietach o średnicy 150 mm w trzech długościach (podano ceny sugerowane):

  • 3,2 metra – w cenie 2635 złotych + VAT
  • 4,2 metra – w cenie 2969 złotych + VAT
  • 5,2 metra – w cenie 3304 złotych + VAT

W skład pakietów wchodzą: wspornik + płyta kotwowa, wyczystka, trójnik, rozeta, rura, rura ze wspornikiem oraz zakończenie ustnikowe. Komin ZEN objęty jest 10-letnią gwarancją.

Dane techniczne – System ZEN

  • Opis: dwuścienny komin izolowany do odprowadzania spalin z urządzeń grzewczych pracujących w podciśnieniu
  • Rodzaj paliwa: gaz, olej, drewno
  • Odporność korozyjna: V3
  • Maksymalna temperatura pracy: 600 st. C
  • Materiał rdzenia: stal gat. 1.4404, grubość 0,6 mm
  • Izolacja: wełna mineralna 27/28 mmm

System ZEN - komin zewnętrzny o wyjątkowym designie - otopr.pl

Informacje o firmie MK Sp. z o. o.

MK Sp. z o. o. to lider polskich producentów systemów odprowadzania spalin ze stali szlachetnych. Kominy MK wykonane są z najwyższej jakości blachy przy użyciu nowoczesnego parku maszynowego. MK jako innowacyjna firma skupia się na modyfikowaniu swoich dotychczasowych wyrobów oraz wprowadzaniu nowoczesnych rozwiązań, które stale poszerzają ofertę firmy.
Więcej informacji o firmie znajdą Państwo na stronie: www.mkzary.pl

Posted in Dom

Dodaj komentarz