Trawnik z rolki – jak go pielęgnować?

pielegnacja trawnika

Na wielu obszarach bardzo dobrze sprawdzi się trawnik z rolki. Takie rozwiązanie ma sens w szczególności na trudnym terenie, gdzie nie jest łatwo o wyhodowanie bujnej trawy. To nierówne powierzchnie, skarpy, obszary jałowe po wieloletnim niewłaściwym użytkowaniu. Skorzystanie z rolki jest dobre na początku i na każdym kolejnym etapie.

Dlaczego warto wybrać trawnik z rolki?

Nowoczesny trawnik z rolki jest rozwiązaniem niwelującym różne problemy z trawą, którą trzeba posiać, wyhodować i pielęgnować. Nie jest całkowicie samowystarczalny, ale znakomicie sprawdza się na początkowym etapie starania się o piękny trawnik. Później trudno go odróżnić od naturalnie wysianej trawy.

Teren pod trawnik z rolki powinien być wstępnie przygotowany – oczyszczony, pozbawiony kamieni czy wystających korzeni.Trzeba też pamiętać o drenażu i nawilżeniu, szczególnie przy glebach niskoprzepuszczalnych. Po położeniu trawnika podlewanie jest dalej niezbędne, nie trzeba jednak przesadzać z intensywnością. 

Gdzie można kupić trawnik z rolki?

Nowoczesne rozwiązania ogrodnicze oferowane są obecnie przez liczne firmy. Warto wybrać jak najlepszą ofertę. Bogaty wybór produktów do domu i ogrodu udostępnia producent systemów dachów zielonych. Można mieć pewność, że do stworzenia trawnika zostały wykorzystane materiały najwyższej jakości. 

Dachy zielone w pewnych aspektach przypominają trawniki z rolki – to również rozwiązanie ułatwiające otoczenie się zielenią. Właściwa pielęgnacja sprawi, że obszar wokół budynku będzie prezentował się bardziej estetycznie, a teren zostanie wzbogacony o cenną roślinność. Trzeba pamiętać głównie o nawadnianiu.

Trawnik z rolki na prywatnej posesji

Zakupiona trawa z rolki jest dobrą metodą na stworzenie lub zagęszczenie trawnika przed domem. Intensywnie użytkowany trawnik może przez dłuższy czas wyglądać źle. Za pomocą rolki można dość szybko i łatwo korzystnie wpłynąć na jego kondycję, a co za tym idzie – prezencję. Najważniejsze jest zastosowanie odpowiednich nasion.

Podsumowując, trawniki z rolki nie wymagają intensywnej pielęgnacji, ale warto zadbać o podlewanie i dobry drenaż z gruntu. Trawnik nie powinien być mocno używany od razu po położeniu. 

Dodaj komentarz