Uśmiechnięte dziecko to szczęśliwe dziecko – prezenty na każdą okazję

zabawki dla dziecka

Urodziny, nadchodzące święta czy Dzień Dziecka to znakomita okazja do sprawienia przyjemności dziecku wyszukanym podarunkiem. Niestety to także dodatkowe zmartwienie dla rodziców, którzy szukają sprawdzonych pomysłów na prezent dla swojej pociechy. Oto garść propozycji, które sprawią dziecku największą radość.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze prezentu?

Dzieci obdarowane upominkiem zawsze potwierdzają swoją radość szerokim uśmiechem na twarzy. W gruncie rzeczy to od kupującego zależy, jak długo ta dziecięca radość będzie trwać. Na rynku są tysiące zabawek, z czego tylko część można uznać za pomysłowy sposób na zabawę.

Ważne, aby zwrócić uwagę na jakość wykonania produktu. Chodzi tu przede wszystkim o względy bezpieczeństwa dzieci. Niemałe znaczenie ma też atest, który świadczy o wykorzystaniu przyjaznych dla dziecka materiałów. Zabawka powinna być funkcjonalna, wzmagać kreatywność i pochłonąć pociechę na długie godziny. Oto garść propozycji na interesujące zabawki, po które dziecko będzie sięgać wielokrotnie.

Kendama

Poręczny produkt, który podbija nastoletnie serca chłopców i dziewczynek. Kendama wyglądem przypomina młotek, do którego na sznurku załączono drewnianą kulkę. Zabawa polega na umieszczeniu kulki w zagłębieniach znajdujących się po obu stronach młotka. Jest to zabawa ucząca sprawności i refleksu – dziecko uczy się zręcznie posługiwać przedmiotem, poznając przy okazji zasady grawitacji.

Książki kucharskie dla dzieci

Jeśli adresat wykazuje zainteresowanie przygotowywaniem i serwowaniem posiłków, świetnym prezentem będzie jego pierwsza książka kucharska. Na rynku znajduje się coraz więcej propozycji, które skrywają w swoim wnętrzu masę łatwych przepisów wzbogaconych atrakcyjnymi zdjęciami. Dziecko może wykazać się swoimi umiejętnościami, zaskakując najbliższych wyrafinowaną (jak na swój wiek) potrawą.

Figurki Moji Pops

Kolekcja figurek Moji Pops to propozycja skierowana głównie do dziewczynek. Zestawy figurek wraz z cukiernią czy lodziarnią pozwolą na długie zabawy w gronie małych rówieśniczek. Cała seria zabawek składa się niemal ze stu elementów, co stwarza nieograniczone możliwości na odgrywanie własnych scenek czy wymianę między sobą poszczególnych elementów zestawu.

Drewniane klocki 3D

Pomysłowym prezentem dla malucha będzie zestaw drewnianych klocków, z których można stworzyć przestrzenną bryłę. Obecnie w sprzedaży są na przykład klocki, z których można zbudować miasteczko wraz z estetycznie wykonaną podkładką, która imituje miejską płaszczyznę w formie ulic, parków, przejść dla pieszych czy parkingów.

Kreatywne zadania

Świetnym dodatkiem do większego prezentu będzie zeszyt pełen zadań i naklejek. Walory edukacyjne są bezcenne – dziecko rozwija się poprzez rozwiązywanie łamigłówek, wykreślanki czy rebusy.

Znalezienie idealnego prezentu nie jest łatwym zadaniem, lecz przy odrobinie pomysłowości można nabyć funkcjonalną i estetycznie wykonaną zabawkę, która pobudzi dziecięcą wyobraźnię.

Partnerem materiału jest Neduo – figurki Moji Pops dla Twojego dziecka.

Dodaj komentarz