W jaki sposób odbywają się prace na dużych wysokościach?

prace wysokosciowe

Praca na wysokościach to praca niebezpieczna, która może powodować utratę zdrowia i życia. Wymaga odpowiedniego przygotowania ze strony pracownika i pracodawcy. Pracownik powinien być ostrożny i stosować wszelkie środki zabezpieczenia indywidualnego. Pracodawca z kolei powinien wyposażyć pracownika w środki zabezpieczające jego życie i zdrowie.

Kto może podjąć pracę na wysokościach?

Według definicji, mianem pracy na wysokościach jest określana praca wykonywana minimum metr nad powierzchnią gruntu – ziemi czy podłogi. Prace na wysokościach we Wrocławiu obejmują więc pracę na wysokich konstrukcjach budowlanych, jak również  wysokich budynkach cz kominach. Pracą na wysokości będą również zajęcia wykonywane co najmniej metr nad powierzchnią na różnego rodzaju rampach, klamrach, rusztowaniach, pomostach, słupach, masztach.

Osoba, chcąca wykonywać pracę na wysokościach musi być zdrowa i nie posiadać lęku wysokości. Poza ty powinna mieć ukończone 18 lat i być odporna na stres. Umiejętność podejmowania decyzji w sytuacji stresowej będzie dodatkowym atutem. W trakcie pracy na wysokościach, pracownik musi zostać wyposażony w środki ochrony indywidualnej, takich jak hełm czy uprząż.

Jak wygląda praca na wysokościach?

W przypadku prac na wysokościach, pracodawca musi zapewnić swoim pracownikom odpowiednie zabezpieczenia. Uprząż i hełm to podstawowe środki. Dodatkowo może zapewnić siatki wielkoformatowe wieszane we Wrocławiu, które będą stanowiły amortyzację w razie upadku. Prace wysokościowe wykonywane na dużych wysokościach, obejmują prace remontowo-budowlane, wykończeniowe, konserwacyjne. Zwykle kojarzą się z myciem okien. Jednak są to również prace dekarskie, wymiana okien, rynien czy montaż fragmentów elewacji. Na ogół z tego typu prac korzysta się w przypadku napraw elewacji, dachu czy podczas zakładania systemów, które mają chronić przed ptakami.

Należy pamiętać, że prac na wysokościach wymagają odpowiedzialnego podejścia do podejmowanej pracy. Pracownik musi być ostrożny i chronić swoje zdrowie i życie.

Dodaj komentarz