Wanna czy prysznic? Jeśli zastanawiasz się nad funkcjonalnym wyborem do swojej łazienki, a jej metraż nie pozwala na montaż obu sprzętów, polecamy wybór wanny z parawanem. Możesz w niej zażywać zarówno relaksacyjnych kąpieli, jak i brać szybki prysznic bez obaw o rozchlapywanie wody po całej łazience. Czy parawan nawannowy sprawdzi się również w Twoim wnętrzu? Zapraszamy.
Wanny z parawanem – zalety produktu
Wanny z parawanem to idealny kompromis pomiędzy tradycyjną wanną i standardowym prysznicem. Główną zaletą montażu parawanu nawannowego jest duża oszczędność miejsca, a przy tym funkcjonalność – nie musisz obawiać się, że po każdym prysznicu będziesz musiał wycierać łazienkę. Ponadto, parawan nawannowy kosztuje znacznie mniej, niż dodatkowy zakup osobnej kabiny prysznicowej.
Jak wiadomo, im lepsza jakość materiału, z którego wykonany będzie parawan, tym dłuższy okres użytkowania. Wybieraj produkty od znanych i renomowanych producentów, którzy dają gwarancję na swoje wyroby oraz możliwość kupna ewentualnych części zamiennych. Takie produkty znajdziesz w sklepie z wyposażeniem łazienek Pati Art Studio.
Parawan nawannowy – rodzaje
Na rynku dostępne są zarówno parawany nawannowe składane, jak i przesuwne.
Modele składane (harmonijkowe) posiadają dwa lub więcej skrzydeł, które jak sama nazwa wskazuje, składają się w harmonijkę. Liczbę skrzydeł należy dostosować do rozmiarów wanny – im mniejsza, tym mniejsza ilość skrzydeł. Ich ogromną zaletą jest łatwy montaż oraz możliwość dopasowania do każdego typu wanny.
Parawany nawannowe przesuwne montuje się na specjalnych prowadnicach, po których będą przesuwać się, w zależności od wyboru, dwa lub trzy skrzydła.
Mniej popularne, ale znajdujące się w ofertach producentów, są również parawany nawannowe wahadłowe, wyposażone w drzwi otwierane do wewnątrz lub na zewnątrz. Montowane wyłącznie na wannach prostokątnych.
Parawany wannowe mogą być wykonane ze szkła hartowanego lub tworzywa sztucznego. Szklane modele są wyjątkowo trwałe oraz odporne na zmiany temperatury. Drugi model produkuje się najczęściej z akrylu lub polistyrenu. Ich cena jest sporo niższa od parawanów szklanych, co idzie w parze również z nieco gorszą jakością – są mniej odporne na uszkodzenia i odkształcenia od poprzedniego modelu. Dostępne w wielu wzorach i kolorach.
Wanna z parawanem – do jakich wnętrz?
Wanna z parawanem będzie świetnym rozwiązaniem do łazienek o małym metrażu, na którym nie zmieści się już montaż zarówno porządnej wanny, jak i sporego prysznica. Sprawdzi się również w łazienkach na poddaszu, w których skosy nie pozwalają na montaż kabiny prysznicowej. Jeśli jesteś posiadaczem wanny, jednak czasami brakuje Ci możliwości wzięcia błyskawicznego prysznica, to bez względu na rozmiar łazienki, w każdej chwili możesz dokupić parawan nawannowy i zwiększyć funkcjonalność swojej łazienki.
Leave a Reply