WIZYTA W RESTAURACJI Z CZWORONOŻNYM PRZYJACIELEM – TERAZ TO MOŻLIWE!

WIZYTA W RESTAURACJI Z CZWORONOŻNYM PRZYJACIELEM – TERAZ TO MOŻLIWE!

Chyba każdy właściciel domowego zwierzaka przyzna, że posiadanie pupila ma niezwykle pozytywny wpływ na jego życie. Wytworzona więź pomiędzy człowiekiem a zwierzęciem jest wyjątkowa i sprawia, że życie jest po prostu przyjemniejsze. Zdarza się niestety, że jesteśmy zabiegani, cierpimy na nadmiar pracy i obowiązków – wtedy nie mamy możliwości spędzać zbyt wielu chwil z naszym ukochanym zwierzakiem, co unieszczęśliwia obie strony. Już 14 listopada rusza akcja ,,Otwarci dla zwierząt’’, która będzie rozwiązaniem ww. problemów, ponieważ w jej ramach właściciele psów i kotów będą mogli zabrać do wybranych restauracji w Warszawie swoich czworonożnych przyjaciół!

Posiadanie domowego pupila przynosi właścicielom wiele korzyści. Zwierzęta poprawiają humor i samopoczucie, redukują stres, stabilizują ciśnienie krwi, kochają bezinteresownie, są zawsze wierne i oddane. Często uważa się, że są lepszymi przyjaciółmi, niż ludzie. Jak twierdzi dr med. Sławomir Murawiec, psychiatra i psychoterapeuta: Relacja z domowym pupilem zaspokaja wiele ważnych potrzeb człowieka, sprawia, że czuje się ważny, ma poczucie, że zawsze ktoś na niego czeka i cieszy się po powrocie do domu. W tym wszystkim należy jednak należy być empatycznym i wczuć się w sytuację czworonoga. Zwierzaki, takie jak psy czy koty, nie znoszą dobrze samotności. Pozostawienie ich samych na długie godziny w domu sprawia, że ich potrzeba bliskości jest niezaspokojona, zaczynają się nudzić, stresować. Może to powodować u nich apatię, stany lękowe oraz inne niepokojące zaburzenia i zachowania. Taka sytuacja nie wpływa dobrze także na właścicieli – wywołuje stres oraz poczucie winy. W Polsce wejście z pupilem do wielu miejsc publicznych jest zabronione, co zazwyczaj skutkuje pozostawieniem go w domu i narażenie na spędzenie długich godzin w samotności. Już wkrótce, bo 14 listopada, rusza akcja pt. ,,Otwarci dla zwierząt’’, która ma na celu poprawę tej sytuacji i umożliwienie właścicielom zabranie do wybranej restauracji ukochanego psa i/lub kota.

Idea tego niezwykłego projektu powstała z miłości do zwierząt i ma na celu propagowanie tego, że są członkami rodziny i prawdziwymi przyjaciółmi. W ramach akcji ,,Otwarci dla zwierząt’’ każdy właściciel psa czy kota może zabrać swojego pupila do wybranej restauracji. Co istotne, czworonożni przyjaciele będą tam mile widziani zarówno przez obsługę, jak i innych gości, także wszyscy mogą czuć się swobodnie. Prawdziwym hitem jest to, że na zwierzaki czekać będzie specjalne, i co ważne, zupełnie darmowe menu ufundowane przez Dolinę Noteci! Do wyboru będzie kilka dań dla psów (m.in. gęś z ziemniakami, dziczyzna, wątróbka z królika) oraz kotów (tuńczyk lub królik). Dokładny skład karmy podany jest na opakowaniu, dlatego każdy opiekun będzie pewny, że podaje pupilowi to, co najlepsze. Dodatkowym atutem jest ekologia – danie dla zwierzaka zostanie podane na jednorazowej miseczce z otrębów pszennych.

Będzie istniała możliwość zjedzenia na miejscu bądź otrzymania na wynos.

Katarzyna Bargiełowska, behawiorysta i instruktor szkolenia psów, zoofizjoterapeuta oraz właścicielka Akademii 4 Łapy komentuje projekt ,,Otwarci dla zwierząt’’: Wizyta w restauracji z psem może poprawić i umocnić relację pomiędzy opiekunem a czworonogiem, ale nie należy zapominać, że zwierzęta najlepiej czują się w otwartej przestrzeni – na łąkach, polach, w parkach. Każdy właściciel jest w pełni odpowiedzialny za swojego pupila – pies zabrany do restauracji w żadnym wypadku nie może wykazywać zachowania agresywnego w stosunku do ludzi i innych czworonogów. Zwierzęta lękowe nie powinny być narażone na stres – jeśli czynnikiem wywołującym go są zamknięte przestrzenie i tłum ludzi , to nie powinny być zabierane do miejsc publicznych. W takim przypadku muszą być wcześniej poddane terapii behawioralnej. Pamiętajmy, że wyjścia do restauracji z pupilem powinny być okazjonalne. Jeśli zwierzak jest zsocjalizowany, projekt ,,Otwarci dla zwierząt’’ z pewnością może uatrakcyjnić jego życie w świecie ludzi i być ciekawym urozmaiceniem spaceru. Ponadto w restauracjach, które biorą udział w projekcie ,,Otwarci dla zwierząt’’, już wkrótce  rusza inicjatywa, która ma na celu nauczenie czworonogów zasad psiego savoir-vivre’u – jest to projekt pozytywnych szkoleń psów, którego efektem będzie komfortowe i bezpieczne przebywanie czworonogów w przestrzeni publicznej.

Projekt ,,Otwarci dla zwierząt’’ obejmuje 7 warszawskich restauracji: Mille Vigiani, Trattoria Boccone, Gruba Ryba, 2 restauracje Thaisty, U Rysia – tawerna miejska oraz Zdrowa Konkurencja. Zwierzaki zabrane do lokalu powinny być nauczone czystości oraz być przyjaźnie nastawione do innych czworonogów.

Dodaj komentarz