Zalety dobrych giętarek do blach

Dobre giętarki

Giętarki do blach należą do jednych z podstawowych urządzeń, które powinny się znajdować w firmach zajmujących się dostarczaniem produktów na potrzeby wszelkiego typu budownictwa. Dzięki giętarkom można wykonywać różnego typu obróbki blacharskie.

Na rynku funkcjonuje obecnie wiele przedsiębiorstw, które specjalizują się w wykonywaniu szeroko rozumianych obróbek blach. Jedne z nich to typowe firmy specjalizujące się w usługach typu CNC, a więc wierceniu, frezowaniu, cięciu blach. Inne zaś wykorzystują takie urządzenia, jak giętarka do blachy aby dla firm budowlanych oraz ewentualnie klientów indywidualnych dostarczać różnego typu obróbki blacharskie – przeznaczone chociażby na budowę dachów czy elewacje stalowe hal.

Aby móc dostarczać wszystkim klientom najlepsze jakościowo i co najważniejsze wykonane zgodnie z planem elementy obrobione warto posiadać oczywiście sprawdzony i sprawny park maszynowy. Więcej informacji na stronie https://polsver.pl/.

Co to jest giętarka do blachy

Giętarka do blachy zwana też zaginarką do blachy to specjalistyczne urządzenie sterowane z wykorzystaniem automatyki przemysłowej, dzięki któremu mamy możliwość profesjonalnego zaginania blachy zgodnie z dostarczonym projektem, często w bardzo specjalistyczny sposób. Zaginarka do blachy składa się z dwóch belek – beli gnącej oraz beli dociskowej. Sprzęt jest wyposażony w panel sterowania umożliwiający programowanie detalu oraz symulujący proces gięcia, chwytaki do obracania blachy oraz nożyce krążkowe umożliwiające cięcie poprzeczne giętej blachy.

Zobacz także: https://superweb.com.pl/nowoczesne-elewacje-hal/

Zalety nowoczesnych giętarek

Kupując nowoczesne giętarki do blach bez problemu można wykonywać nawet najbardziej złożone geometrycznie obróbki. Dzięki temu znacząco zwiększamy komfort pracy, poszerzamy grono klientów, możemy zwiększyć ilość zamówień. Wśród najważniejszych zalet giętarek można wymienić:

– możliwość wykonywania specjalistycznych obróbek,
– możliwość pracy na różnych blachach,
– minimalizacja produkcji odpadów,
– dokładność zaginania,
– estetyka wykonania,
– brak niszczenia materiału,
– wysoki komfort pracy,
– wydajność,
– niska awaryjność,
– możliwość montażu dedykowanej automatyki,
– stuprocentowa powtarzalność.

Dzięki nowoczesnym zaginarkom nie tylko wykonujemy profesjonalne obróbki, ale również nie marnujemy materiału, który oczywiście również kosztuje i stanowi poważny koszt w całym procesie. Obróbki, które są dokładne po dostarczeniu na budowę mogą być od razu montowane.

One thought on “Zalety dobrych giętarek do blach

Dodaj komentarz