Zamknięte podstawówki? Szkoła w Chmurze udostępnia za darmo platformę do nauki o

Zamknięte podstawówki? Szkoła w Chmurze udostępnia za darmo platformę do nauki o

W związku z zamknięciem szkół z powodu ryzyka pandemii koronawirusa, platforma e-learningowa Szkoły w Chmurze będzie dostępna za darmo dla uczniów szkół podstawowych z całej Polski. Narzędzie pozwoli kontynuować naukę w domu w bezpieczny i nowoczesny sposób.

W ciągu najbliższych tygodni, aż do ponownego otwarcia szkół, każde dziecko w wieku szkolnym w Polsce będzie mogło zalogować się na stronie szkolawchmurze.org. Po utworzeniu darmowego konta uczeń uzyska dostęp do materiałów edukacyjnych z przedmiotów objętych nauczaniem w szkole podstawowej. Materiały te w całości realizują podstawę programową MEN.

Platforma online Szkoły w Chmurze szkolawchmurze.org. pomaga w nauce na co dzień, a także w sytuacjach wyjątkowych, kiedy dziecko nie może z różnych powodów chodzić do szkoły. Na platformie uczniowie znajdą kompletne karty pracy z przedmiotów takich jak: język polski, historia, wiedza o społeczeństwie, geografia, biologia, przyroda, chemia.

Materiały uzupełnione są o linki do dodatkowych, wartościowych materiałów – w tym podręczników dostępnych na oficjalnej platformie Ministerstwa Edukacji Narodowej epodreczniki.pl. W trakcie nauki uczniowie rozwiązują krótkie interaktywne testy i wykonują zadania otwarte, które pomagają utrwalić zdobytą wiedzę i umiejętności.

„Nauka dzieci i młodzieży z wykorzystaniem online’owych narzędzi to już nie jest science-fiction. Skoro dziś za pomocą smartfona wypożyczamy elektryczne hulajnogi i auta, musimy także unowocześniać i rozwijać system edukacji. Nasz projekt dowodzi, że warto poszukiwać radykalnych innowacji i odważnie sięgać po nowe rozwiązania.” – mówi Mariusz Truszkowski, twórca koncepcji Szkoły w Chmurze.

O Szkole w Chmurze

Podstawę programową można realizować w inny sposób niż na stacjonarnych lekcjach w klasie. Szkoła w Chmurze, jako nowoczesne narzędzie, umożliwia naukę we własnym tempie i bieżące śledzenie postępów.

W ten sposób nauka staje się bardziej efektywna: uczniowie zdobywają wiedzę określoną w podstawie programowej i mogą poświęcić więcej czasu na zgłębianie zagadnień, które naprawdę ich interesują.

Dodatkowe informacje:

  • http://szkolawchmurze.org – strona platformy online Szkoła w Chmurze – pod tym adresem można założyć darmowe konto
  • http://liceumwchmurze.pl/ – oficjalna strona Liceum w Chmurze, zbudowanego wokół Szkoły w Chmurze
  • https://www.facebook.com/liceumwchmurze/ – profil w serwisie Facebook
  • https://www.instagram.com/liceumwchmurze/ – profil w serwisie Instagram
  • https://www.youtube.com/watch?v=pUMI4OknxIo – film grupy młodych ludzi, którzy podjęli decyzję o uczeniu się w domu (bez związku ze Szkołą w Chmurze i pandemią)

Dodaj komentarz