Zasłony flex – co to jest? Wygląd i zalety zasłon na flexach

Zasłony flex – co to jest? Wygląd i zalety zasłon na flexach - otopr.pl

Zasłony nie tylko mogą zabezpieczać wnętrze domu przed słońcem czy wzrokiem postronnych osób, ale również mogą być jego efektowną dekoracją. Aby korzystanie z nich było jeszcze łatwiejsze, warto zdecydować się na zasłony na haczykach typu flex. Sprawdź najważniejsze informacje o zasłonach typu flex!

Czym są zasłony flex?

Pod pojęciem jak zasłony na flexach czy zasłony flex – https://lnianyzaulek.com/production/pl/kolekcja/605-Zaslony-FLEX znajduje się rodzaj zasłon z wszytymi w nich na stałe plastikowymi haczykami. Za ich pomocą można efektownie pofałdować materiał i łatwo rozwieszać zasłony na przystosowanych do tego karniszach.

Zasłony na haczykach typu flex są bardzo popularne w krajach Europy Zachodniej. Teraz są dostępne również w Polsce.

Takie zasłony wyróżniają się estetycznym wyglądem i są bardzo proste w stosowaniu, dlatego też obecnie decyduje się na nie wiele osób.

Zasłony na haczykach flex – zalety

  • Do najważniejszych zalet, jakie mają zasłony flex, zaliczają się przede wszystkim:

  • Elegancki wygląd – zasłony są efektownie marszczone w regularnych dostępach, dzięki czemu prezentują się stylowo i szykownie.

  • Prosta obsługa – zasłony nie wymagają samodzielnego marszczenia po ich wypraniu, ponieważ haczyki wszywane są w nich na stałe.

  • Łatwe rozwieszanie – haczyki flex współpracują z przeznaczonymi do nich karniszami, dlatego ich rozwieszanie jest bardzo łatwe i szybkie.

  • Szerokie zastosowanie – haczyki flex świetnie nadają się do marszczenia zasłon wykonanych z różnych typów tkanin, a ponadto mogą być używane też do firanek.

Jak wykonuje się zasłony typu flex?

Najlepiej zamówić zasłony flex w zakładzie, który zajmuje się ich realizacją. Zasłony tego typu mogą być wykonane z materiałów dostępnych już na sprzedaż lub też z materiałów przekazanych przez klientów.

Żeby wykonać zasłony flex, konieczne jest zakupienie odpowiedniej ilości materiału. Zaleca się, aby materiał miał szerokość 2-krotności szerokości, na którą ma być on rozwieszony. Gdy zatem chcemy wykonać zasłony, które mają po rozwieszeniu mieć szerokość 1,5 metra, wtedy zaleca się zakupienie materiału o szerokości 3 metrów.

Gdzie można kupić zasłony na flexach?

Obecnie zasłony flex są oferowane przez wiele firm, dlatego z ich ofertami można zapoznać się bliżej w internecie. Można tam znaleźć dokładne informacje o adresach firm produkujących takie zasłony oraz o ich cenach.

Warto też wskazać, że zamówienia na zasłony na haczykach można składać całkowicie przez internet. Wiele firm oferuje wtedy kompleksowe wykonanie zasłon na wymiar z wybranego materiału z wszytymi haczykami flex.

Dodaj komentarz