Biżuteria z kłami mamuta ozdobi Polki

Biżuteria z kłami mamuta ozdobi Polki

Pochodząca z Gdyni firma S&A Jewellery Design stworzyła biżuterię z wyjątkowego materiału, który dostępny jest wyłącznie światowym liderom jubilerstwa: kości mamucich kłów. Wyjątkowy materiał, który mogą pozyskać wyłącznie najlepsi jubilerzy na świecie trafił do studia projektowego firmy i dzięki kunsztowi polskich jubilerów stał się częścią przygotowywanej kolekcji, która do salonów W.Kruk i sprzedaży internetowej S&A trafi jesienią tego roku.

           Bransoleta MAAMU to połączenie najbardziej wyrafinowanych i ekskluzywnych materiałów. Główną rolę odgrywają naturalny bałtycki bursztyn, kły mamuta oraz diamenty. Wykonana jest z srebra pozłacanego 24K złotem. Zachowane przez wieki materiały, zostały po mistrzowsku oprawione przez artystów S&A, którzy wydobyli i podkreślili ich naturalne piękno. Nowoczesna i prosta forma bransolety swoim kształtem w naturalny sposób nawiązuje do smukłej linii kłów mamuta. Każdy szczegół w bransolecie, włącznie z zapięciem został starannie zaprojektowany i perfekcyjnie wykonany w studiu projektowym S&A. Zastosowany w biżuterii surowiec ręcznie oszlifowano i, z ogromną dbałością osadzono w wyrafinowanej oprawie.
Biżuteria zdobiona mamucią kością należy do najbardziej oryginalnych, a zarazem prestiżowych dodatków kobiecych stylizacji. Olbrzymie znaczenie ma również fakt, że jej produkcja – w przeciwieństwie do kości słoniowej– jest etyczną alternatywą dla nielegalnego handlu i kłusownictwa, które nadal zagrażają ochronie żywych gatunków słoni.Z tych powodów biżuteria zawierająca kość mamucią stała się uwielbianym dodatkiem wielu sław show biznesu i polityki. Gorącą jej orędowniczką jest Michelle Obama, która wielokrotnie wypowiadała się na rzecz zastąpienia kości słoniowej kością mamucią. Już w 2010 roku widziano ją w naszyjnikach Monique Péan wyrzeźbionych z kłów mamutów, później pojawiła się w nich na swoich czterdziestych dziewiątych urodzinach.

W odróżnieniu od kości słoniowej, która jest głównie w kolorze złamanej bieli, kość mamuta jest pełna wyjątkowości, ponieważ ma wiele odcieni i barw, a różnica w kolorach wynika z tysięcy lat mineralizacji. Żadne dwa kły nie mają tego samego koloru, więc każdy egzemplarz biżuterii będzie miał swój indywidualny charakter.

Mimo, że na pierwszy rzut oka kość słoniowa i mamucia są do siebie bardzo podobne, to eksperci z branży mogą ją z łatwością odróżnić dzięki precyzyjnym badaniom i ścisłej kontroli, jakiej poddawany jest handel tym surowcem.* Brak ochrony kości mamuciej przez CI TES, czyli Convention on International Trade in Endangered Species of Wild Fauna and Flora,wynika z tego, że zwierzęta te wymarły około 10 tysięcy lat temu, a skamieliny są wyłączone z postanowień owej konwencji.
Materiał stosowany przy produkcji biżuterii pochodzi wyłącznie z legalnych źródeł. S&A Jewellery Design posiada certyfikatpotwierdzający pochodzenie surowca, zatwierdzony przez trzy instytucje, weryfikujący jej autentyczność i legalność pochodzenia: Ministerstwo Kultury Federacji Rosyjskiej, Instytut Naukowo Badawczy Ekologii Stosowanej Północy oraz Muzeum Mamuta w Jakucku.
W trakcie tegorocznej gali Amberif, firma S&A Jewellery Design otrzymała Złoty Medal – Mercurius Gedanensis 2018w kategorii Mistrzostwo Jubilerskieza projekt MAAMU.

Przedpremierowo prezentowana podczas targów bransoletka, jest zapowiedzią nowej kolekcji, która ukaże się jesienią tego roku.

S&A Jewellery Design to jedna z najbardziej znanych polskich firm w branży jubilersko-bursztynniczej. Od 25 lat konkuruje na globalnym rynku, zdobywając uznanie na najbardziej prestiżowych targach jubilerskich całego świata. Biżuteria firmy dostępna jest w ekskluzywnych salonach jubilerskich w takich krajach jak Chiny, Wielka Brytania, Francja, Niemcy, Włochy, Hiszpania, Rosja, USA, Kanada, i Australia.

W pracowni projektowej S&A nad obróbką surowca pracują najlepsi polscy artyści jubilerzy, którzy nierzadko są laureatami międzynarodowych konkursów branżowych.

S&A jest członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Bursztynników. Biżuteria wytwarzana jest z naturalnego bursztynu zgodnie ze najwyższymi standardami technologicznymi. Kunszt i umiejętności zespołu projektowego S&A pozwalają na stworzenie własnych, rozpoznawalnych kolekcji biżuterii.

*Kość słoniową od mamuciej eksperci odróżniają dzięki łukowatym liniom wzrostu czyli tzw. liniom Schregera. W kości mamuciej kąt między nimi jest mniejszy od kąta prostego, podczas gdy w kości słoniowej jest on sporo większy.

Dodaj komentarz