Centrale Pure IP – pogromcy kosztów

Centrale Pure IP - pogromcy kosztów - otopr.pl

Panasonic wprowadza na rynek nowoczesne centrale Pure-IP-PBX. Modele KX-TDE100 oraz KX-TDE200 zapewniają niskie koszty eksploatacji, łatwą instalację i mobilność terminali. Nowe centrale Panasonic dedykowane do sieci IP mają również możliwość współpracy z telefonią analogową PSTN, cyfrową ISDN stanowiąc idealne rozwiązanie dla tych firm, które planują korzystanie z rozwiązań VoIP bez konieczności wymiany całej infrastruktury.

Panasonic, lider polskiego i światowego rynku central telefonicznych, wprowadza najnowsze centrale pure-IP, które jednocześnie zostały przystosowane do współpracy z siecią analogową (PSTN) i cyfrową (ISDN). Jakie są główne korzyści z wykorzystania z technologii IP Panasonic?

¨ Redukcja kosztów połączeń poprzez wykorzystanie do transmisji głosu i danych infrastruktury internetowej oraz telefonicznej – dzięki centralom marki Panasonic możliwe jest pełne wykorzystanie jego możliwości przy jednoczesnym obniżeniu kosztów rozmów telefonicznych. Poza ryczałtową opłatą za Internet użytkownik nie ponosi dodatkowych kosztów związanych z łączeniem rozmów. Centrale Pure-IP KX-TDE100 oraz KX-TDE200 są kompatybilne z telefonami systemowymi Panasonic ostatnich generacji, dzięki czemu w wielu przypadkach nie ma potrzeby zakupu nowych aparatów co znacznie redukuje koszty.

¨ Mobilność i elastyczność – w sytuacji, gdy użytkownik znajduje się poza biurem aplikacja IP Softphone zainstalowana na przenośnym komputerze pozwala mu na korzystanie ze wszystkich funkcjonalności telefonu systemowego. Wystarczą internetowe słuchawki oraz dostęp do sieci www. W ten sposób umożliwia się pracę w domu (np. w ramach programów typu (Work@home) lub podczas podróży służbowych przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów. W przypadku pracy w biurze funkcja Hot Desking umożliwia pracę ze „swoim” numerem telefonu z dowolnego aparatu – wystarczy wstukać odpowiedni kod. W efekcie do danego urządzenia wprowadzone zostaną wszystkie predefiniowane wcześniej ustawienia dotyczące użytkownika (np. osobisty spis telefonów, bardzo przydatny w pracy handlowców lub dziennikarzy).

¨ Kompatybilność i współpraca – system Pure IP zastosowany przez Panasonic jest kompatybilny z klasycznymi centralami cyfrowymi tej firmy z serii KX-TDA. Ich unikalna, modułowa konstrukcja pozwala na wymianę procesora na zgodny ze standardem IP. Tym samym koszty przestawienia firmy z centrali cyfrowej na Pure IP są ograniczane do minimum.

Jeżeli firma używa klasycznej cyfrowej centrali telefonicznej serii z KX-TDA i chce dokonać migracji na system IP, istnieje możliwość wymiany procesora na zgodny ze standardem IP. Dzięki specyficznej konstrukcji centrali Panasonic pozwalającej na wymianę pojedynczego modułu koszty wdrożenia zostaną znacznie zredukowane. Warto zaznaczyć, że nowe centrale IP zostały zaprojektowane wraz z nową serią telefonów systemowych Panasonic, które cenione są za wysoką jakość wykonania, ergonomię oraz nowoczesne wzornictwo. Ulepszony wygląd przycisków i wskaźników, podwójna regulacja ułożenia telefonu i wyświetlacza LCD oraz najwyższa jakość dźwięku gwarantują niezwykłą funkcjonalność.

„Koszty, koszty, koszty – sukces w warunkach konkurencyjnie nastawionej ekonomii w dużej mierze zależy od umiejętności przedsiębiorców do zwiększenia efektywności pracowników przy jednoczesnym zmniejszeniu nakładów” – mówi Tomasz Perzyna, PBX Product Manager w Dziale Solution Business, Panasonic Polska. „Najnowsze centrale Pure-IP Panasonic oferują optymalne warunki migracji na platformę IP dla firm, rozszerzając możliwości prowadzenia biznesu w sposób niedostępny dla tradycyjnych technologii.”

Centrale KX-TDE100 oraz KX-TDE200 są już dostępne na rynku w polskim w sieci selektywnej dystrybucji central TDE Panasonic Polska. Ceny nowych central zaczynają się już od 6500 PLN netto.

Dodaj komentarz