CIMA wprowadza egzaminy zdalne w odpowiedzi na pandemię koronawirusa

CIMA wprowadza egzaminy zdalne w odpowiedzi na pandemię koronawirusa

W maju 2020 r. studenci CIMA będą mogli po raz pierwszy zdawać egzaminy zdalnie. Jest to reakcja na zamknięcie wielu centrów egzaminacyjnych na świecie i uniemożliwienie przeprowadzenia egzaminów Objective Test oraz Case Study.

Association of International Certified Professional Accountants®, które zostało utworzone w 2017 r. przez Instytut Rachunkowości Zarządczej CIMA (The Chartered Institute of Management Accountants®) i American Institute of CPAs® (AICPA®), od wybuchu epidemii ściśle współpracuje ze swoim partnerem egzaminacyjnym – Pearson VUE, aby wypracować rozwiązanie opowiadające na tę sytuację.

Umożliwienie studentom zdalnego zdawania egzaminów ma na celu wsparcie ich w nauce i dążeniu do zdobycia tytułu Chartered Global Management Accountant® (CGMA®), a także zwiększenie liczby specjalistów ds. finansów, którzy będą w stanie wspierać firmy i usługi publiczne w obliczu nadchodzących wyzwań i w dalszej przyszłości.

– W ciągu ostatnich tygodni byliśmy świadkami zamknięcia większość centrów egzaminacyjnych Pearson VUE na świecie, by zapewnić wszystkim pracownikom i klientom poczucie bezpieczeństwa. To była słuszna decyzja, ale w rezultacie nasi studenci nie mieli możliwości przystąpić do egzaminów. Z radością przekazujemy informację, że studenci CIMA będą mogli niedługo zdawać egzaminy Objective Test i Case Study w swoich domach – mówi Stephen Flatman, Vice President Examinations – Management Accounting, Association of International Certified Professional Accountants.

– Stawiamy naszych członków i studentów na pierwszym miejscu we wszystkim, co robimy. Wprowadzana zmiana pomoże studentom CIMA dalej rozwijać swoją karierę i pomimo niepewności jakiej doświadczamy w obecnych czasach, przyniesie korzyści zarówno pojedynczym osobom, jak i całej gospodarce w długoterminowej perspektywie. Wspomaganie wzrostu liczby wykwalifikowanych specjalistów ds. rachunkowości zarządczej, którzy nabędą umiejętności, pozwalające na wsparcie firm i usług publicznych w nadchodzących trudnych ekonomicznie czasach będzie kluczowe w zwiększaniu odporności i długoterminowej stabilności gospodarki – mówi Jakub Bejnarowicz, dyrektor regionalny na Europę, Association of International Certified Professional Accountants.

Dodatkowe informacje:

  • format egzaminów pozostaje niezmieniony;
  • egzaminy będą przeprowadzane zdalnie za pomocą sprawdzonego oprogramowania egzaminacyjnego;
  • daty egzaminów oraz informacje jak się na nie umówić zostaną podane po 7 kwietnia br.;
  • więcej informacji znajduje się na stronie FAQs.

Dodaj komentarz