Do czego służą tabliczki opisowe?

tabliczka informacyjna

Tabliczki opisowe to bardzo popularne rozwiązanie, które stosuje się w różnego rodzaju zakładach pracy. Montuje się je na ścianach obiektów, na maszynach i urządzeniach. Do czego się je wykorzystuje i jakie informacje można na nich zamieścić? Wyjaśniamy.

Z czego wykonane są tabliczki opisowe?

Tabliczki opisowe wykonywane są z różnorakich materiałów. Te najtańsze to proste elementy zbudowane z laminatu. Natomiast te wysokiej jakości tworzy się z aluminium anodowanego. Są dzięki temu trwałe i odporne na uszkodzenia. Zachowują czytelność nawet w przypadku stałej ekspozycji na niekorzystne warunki panujące na zewnątrz, jak i we wnętrzu zakładu przemysłowego.

Do czego wykorzystuje się tabliczki opisowe?

Tabliczki opisowe wykorzystuje się zazwyczaj do przekazania krótkiej i treściwej informacji, na przykład w formie ostrzeżenia przed zbliżaniem się do pracującej maszyny. Oprócz nadruku w formie tekstowej wykorzystuje się dobrze rozpoznawalne symbole na kontrastowym tle. Dzięki temu informacja jest wyraźnie dostrzegalna już z daleka.

Tabliczki opisowe okazują się nieodzowne w przypadku modyfikacji różnego rodzaju maszyn w zakładach produkcyjnych. W takim przypadku dochodzi do zmiany ich parametrów. Potrzebne są więc dodatkowe ostrzeżenia i informacje dla osób obsługujących sprzęt oraz dla serwisantów. W tym celu montuje się odpowiednie tabliczki, na których znajdują się adekwatne informacje.

Na co zwrócić uwagę wybierając tabliczki opisowe?

Wybierając tabliczki opisowe, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jakość i estetykę ich wykonania. Nadruk powinien być wyraźny, a tło musi wyraźnie odróżniać się od tekstu. Tabliczka powinna posiadać dodatkową warstwę zabezpieczającą, która chroni treść przed blaknięciem, tarciem i uszkodzeniami mechanicznymi.

Niebagatelne znaczenie ma także dobra firma, która cieszy się niezachwianą renomą na rynku, a jej produkty wyróżniają się wysoką jakością wykonania. Przykładem tego jest znany i ceniony producent tabliczek Alumart, który przy ich wytrwaniu wykorzystuje wysokiej jakości surowce i nowe technologie.

Dodaj komentarz