Egzotyczne wakacje na każdą kieszeń

wakacje na kazda kieszen

Zastanawiasz się, gdzie wybrać się na wakacyjny wyjazd, by oderwać się, chociażby na chwilę od rzeczywistości? Urlop za granicą wcale nie musi kosztować wiele! Szczególnie teraz, gdy w Polsce leży śnieg, odpoczynek w ciepłych krajach staje się jeszcze bardziej kuszący. Sprawdź razem z nami, gdzie znajdziesz egzotyczne wakacje na każdą kieszeń.

Egzotyczne miejsca na wakacje – gdzie warto się wybrać?

Najpopularniejsze egzotyczne miejsca na wakacje to przede wszystkim takie kierunki, jak:

  • Seszele – można śmiało powiedzieć, że to jedno z najbardziej odizolowanych od świata państwo. Składa się ono z aż 115 wysp. Wybierając się na Seszele, pamiętaj, że zimą panuje tam pora deszczowa, a co za tym idzie, występuje znacznie więcej opadów. Mimo to zachowane są wysokie temperatury. Wysoka wilgotność powietrza oraz wszechobecna dzikość natury tylko podkreślają charakter tego miejsca.

  • Zjednoczone Emiraty Arabskie – masz ochotę na wakacje rodem z baśni tysiąca i jednej nocy? To idealny kierunek dla Ciebie! Synonim luksusowego życia, jakie kojarzy się z Dubajem, może być zaskakujący. Co ciekawe, wakacje w Emiratach możesz wykupić już od niecałych 3 tys. zł.

  • Wietnam – kierunek, który idealnie wpasuje się w gusta zarówno osób poszukujących nowych przygód, jak i preferujących odpoczynek w zapierającym dech w piersiach otoczeniu przyrody. Wietnam kusi różnorodnością i stanowi idealne egzotyczne miejsce na wakacje. Zimą możemy cieszyć się temperaturami na poziomie ok. 25 stopni C. Pamiętaj, jednak, aby wybierać wtedy Wietnam Południowy – Północny jest znacznie chłodniejszy.

To oczywiście nie wszystkie kierunki wakacyjne, jakie warto wziąć pod uwagę. Tanie egzotyczne wakacje w ofertach biur podróży obejmują także wyloty na Malediwy, Tajlandie czy znany i popularny wśród polskich turystów Egipt. Jeśli jednak chcesz zaoszczędzić nieco pieniędzy na wyjeździe wakacyjnym, szukaj ofert last-minute.

Jak zadbać o swoje bezpieczeństwo na wakacjach? Sprawdź ubezpieczenie turystyczne

Dobre ubezpieczenie podróżne to podstawa, jeśli chodzi o egzotyczne miejsca na wakacje. Wszędzie tam, gdzie istnieje ryzyko ukąszenia przez pająki, węże lub zarażenie się nietypowymi chorobami, warto zainwestować w dodatkową polisę ubezpieczeniową. Ciekawe oferty możesz znaleźć w serwisie Punkta. Wystarczy, że uzupełnisz krótki formularz, a otrzymasz propozycję ubezpieczeń turystycznych, które gwarantują:

  • pokrycie kosztów leczenia i ratownictwa za granicą,

  • pokrycie kosztów transportu medycznego,

  • ubezpieczenie NNW,

  • ochronę bagażu i sprzętu sportowego,

  • OC w życiu prywatnym, czyli ochronę mienia cudzej własności, które mogłeś zniszczyć.

Zapamiętaj! Jeśli decydujesz się na tanie egzotyczne wakacje, koniecznie zabezpiecz się dodatkową polisą ubezpieczenia turystycznego. W niektórych towarzystwach rozszerzysz ochronę nawet o pomoc w razie zaostrzenia się chorób przewlekłych, klauzulę alkoholową czy ochronę na czas uprawniania sportów ekstremalnych.

Dodaj komentarz