Finał kina letniego na placu Europejskim

Finał kina letniego na placu Europejskim

Ostatni tydzień funkcjonowania kina letniego w tym roku to ostatnia okazja do obejrzenia kapitalnych produkcji filmowych docenionych przez krytyków i widzów na całym świecie. Ghelamco Poland wraz z partnerami wydarzenia – firmami Samsung i Adidas – ma przyjemność zaprosić na: „Life, Animated”, „Kształt wody” oraz „Jaskiniowca”.

Po tygodniach wspólnych emocji przyszedł czas na ostatnie spotkania z dobrym filmem na jednym z ulubionych placów warszawiaków. Repertuar zaproponowany przez organizatorów jak zwykle nie zawiedzie.

Kto pożegna z nami kino letnie?

Środowym (28 sierpnia) filmem dokumentalnym jest nagrodzony Oscarem obraz „Life, Animated” w reżyserii Rogera Rossa Williamsa. Główny bohater Owen Suskind jako mały chłopiec zaczął mieć trudności z mówieniem oraz poruszaniem się. W wieku trzech lat lekarze zdiagnozowali u niego autyzm. Jednak dzięki oglądaniu filmów animowanych Disneya, chłopiec zaczął komunikować się z rodziną za pomocą uniwersalnego języka, którego nauczył się z kreskówek.

Propozycją na ostatni wakacyjny czwartek (29 sierpnia) jest „Kształt wody” wyreżyserowany przez Guillermo del Toro. Ta niezwykła baśń dla dorosłych została nagrodzona czterema statuetkami Oscara oraz Złotym Lwem. Główną bohaterką filmu jest Elisa pracująca jako sprzątaczka w rządowym laboratorium. Pewnego dnia spotyka tam przerażające morskie stworzenie, które zostało schwytane przez wojsko. Po paru dniach kobieta dostrzega, że owa bestia jest wrażliwą istotą, która cierpi w otoczeniu ludzi. Postanawia jej pomóc. Czy jej się to uda?

W niedzielę (1 września) na ekranie zagości „Jaskiniowiec”, czyli film animowany nie tylko dla najmłodszych. Interesująca fabuła i liczne nawiązania do piłki nożnej sprawią, że obraz spodoba się także starszym widzom.

Organizatorem kina letniego na placu Europejskim jest Ghelamco Poland wraz z partnerami: firmą Samsung oraz Adidas. Wydarzenie objęło patronatem medialnym Radio Kolor.

Wstęp na projekcje jest bezpłatny, a na widzów będzie czekać kilkaset wygodnych leżaków. Do dyspozycji zmotoryzowanych gości jest ogólnodostępny parking pod Warsaw Spire (w ciągu tygodnia po 18.00 dwie pierwsze godziny parkowania po 6 zł, każda następna 8 zł; w weekendy każda godzina parkowania 5 zł). W czasie seansów można zakupić smakowite przekąski w którymś ze znajdujących się na placu food trucków.

Kino letnie na placu Europejskim
Od 3 lipca do 1 września 2019

Środy i czwartki o godz. 20.00, niedziele o godz. 16.00

Wstęp wolny

Aktualne informacje i repertuar dla dorosłych: https://www.facebook.com/events/2056599121115431/

Aktualne informacje i repertuar dla dzieci:
https://www.facebook.com/events/476851313073321/

REPERTUAR

Dokument – środa o godz. 20.00

28.08 Life, Animated

Hit kinowy – czwartek o godz. 20.00

29.08 Kształt wody

Film animowany – niedziela o godz. 16.00

01.09 Jaskiniowiec

Dodaj komentarz