Gdzie najczęściej wykorzystuje się lasery Fiber?

grawerowanie

Lasery Fiber Powszechnie są wykorzystywane różnych gałęziach przemysłu. Najczęściej technologie takie mają zastosowanie w przemyśle metalowym i elektronicznym. Dobrze będą się także sprawdzać w przemyśle motoryzacyjnym, przetwórczym, ale laser taki stosuje się także w medycynie i badaniach naukowych.

Lasery Fiber mają wszechstronne zastosowanie

Tego typu technologie zalicza się do rozwiązań o bardzo zróżnicowanym zastosowaniu i bardzo cenionym przez inwestorów. To wszechstronne narzędzie, które sprawdzi się w wielu branżach i dziedzinach. W przemyśle metalowym lasery Fiber stosowane są do cięcia i spawania, a także znakowania metali. To może być stal nierdzewna albo na przykład aluminium. Często także stosuje się je w przemyśle elektronicznym do produkcji układów scalonych. Trudno wyobrazić sobie bez nich wytwarzanie mikroprocesorów.

Tego typu laser bardzo ceniony jest również w medycynie na przykład w dermatologii. Coraz częściej także wykorzystuje się zabiegi chirurgiczne z zastosowaniem laserów, ponieważ gwarantuje to bardzo wysoki stopień precyzji i na przykład niszczenie chorych tkanek, które muszą być usunięte.

Lasery niezastąpionym narzędziem produkcyjnym

Aktualnie inwestorzy działający w produkcji w różnych branżach stawiają przede wszystkim na bardzo wysoką wydajność i właśnie precyzję połączoną z automatyką. Tu do gry mogą wchodzić tak nowoczesne rozwiązania jak wycinarki laserowe, które mają powszechne zastosowanie także w przemyśle motoryzacyjnym. Dzięki nim możliwe jest bardzo sprawne i wydajne cięcie, a także spawanie elementów samochodowych takich jak karoseria albo układ wydechowy lub zbiorniki paliwa.

Powszechnie także wykorzystuje się je pracy w przemyśle przetwórczym. Stosowane są także do znakowania i przycinania materiałów takich jak skóra, szkło albo tkaniny i ceramika. Poza tym bardzo często lasery są wykorzystywane w badaniach naukowych. W laboratoriach wielu naukowców wykorzystuje się techniki takie jak laserowe pomiary interferometryczne albo spektroskopowe.

Dodaj komentarz