Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy? - otopr.pl

Podarowanie ukochanej pierścionka zaręczynowego podczas oświadczyn to tradycja w większości krajów. Biżuteria ta ma wymiar symboliczny, wyraża nasze uczucia, zaangażowanie w relację, podkreśla pragnienie stworzenia trwałego związku. Dziś chyba nikt nie wyobraża sobie aby tego elementu mogło zabraknąć podczas tak cudownej chwili jak zaręczyny. Zakup odpowiedniego pierścionka spędza więc sen z powiek niejednemu mężczyźnie bo prezent ten będzie z pewnością podziwiany przez bliskich i znajomych wybranki.

Przede wszystkim określ budżet jakim dysponujesz

Na wstępie więc warto określić budżet jaki możemy poświęcić na ten niemały przecież wydatek. W wielu krajach uważa się, że mężczyzna nie powinien na nim oszczędzać a za dopuszczalną kwotę uznaje się równowartość 1-2 miesięcznych pensji. W Polsce nie przywiązuje się wagi do tych zasad jednakże większość panów stara się na tę okazję wydać większą sumę. Oczywistym jest, że pierścionki z brylantami są drogie, zarówno te z białego jak i żółtego złota. Jeżeli nie dysponujemy wystarczającymi środkami lub po prostu nie chcemy wydawać aż tyle pieniędzy to  poszukajmy alternatywy dla brylantów. Tworzone przez firmę Swarovski pierścionki z kryształami doskonale imitują prawdziwe brylanty a dzięki temu, że nie są ze złota – są znacznie tańsze.

Brylant czy może kolorowy kamień?

Jeżeli zdecydowaliśmy się na zakup pierścionka zaręczynowego z kamieniem szlachetnym to musimy podjąć decyzje co do koloru kamienia. Tradycyjne pierścionki na tę okazję mają zwykle klasyczny biały brylant. W tej kwestii warto zdać się jednak na gust i upodobania przyszłej narzeczonej i poobserwować jaką biżuterię nosi. Jeżeli często wybiera wzory z kolorowymi kamieniami to może warto odejść nieco od klasyki i wybrać pierścionek z rubinem, szafirem lub szmaragdem. Miłośniczce niebanalnej biżuterii z pewnością spodoba się taki prezent. Tradycjonalistkom z pewnością bardziej przypadnie do gustu pierścionek z białym brylantem. Istotną kwestią jest także kolor złota. Warto dostosować go do reszty biżuterii noszonej przez kobietę. Jeśli preferuje ona srebrną biżuterię to zdecydowanie lepiej wybrać pierścionek z białego złota aby pięknie współgrał z noszonymi na co dzień ozdobami. Jeżeli nasza wybranka nosi klasyczną złotą biżuterię to pierścionek zaręczynowy również może być w tym kolorze. Ciekawym rozwiązaniem są również modele z mieszanego złota.

Jaki fason pierścionka wybrać?

Najpopularniejszym fasonem pierścionka zaręczynowego jest wąska obrączka z umiejscowionym pośrodku brylantem. Oprawa kamienia to zwykle oprawa szatonowa czyli cztery lub sześć tzw. łapek podtrzymujących kamień. Do niestandardowych wzorów pierścionka zaręczynowego zaliczają się modele z kompozycją kilku kamieni lub też wzory o innej linii niż klasyczna obrączka. Wybór idealnego fasonu należy przede wszystkim uzależnić od preferencji kobiety. Jeśli wiemy, że przywiązuje dużą wagę do tradycji to podarujmy jej pierścionek, który bez wątpienia będzie wyglądał na typowo zaręczynowy. Kobiety, które cenią sobie oryginalność i nieszablonowe rozwiązanie mogą z kolei być zachwycone mniej standardowym rodzajem pierścionka.

Dodaj komentarz