Wystawa biżuteria VERDI w Polsce

Wystawa biżuteria VERDI w Polsce

Z wizytą do naszego kraju na zaproszenie właścicielki galerii DESA Biżuteria przyjechał dyrektor zarządzający i współtwórca  marki VERDI –  LUCA BUSSETII. ​

DAWNO, DAWNO TEMU…

W 1971 roku w Valenzie powstały pierwsze projekty w pracowni VERDI. To właśnie tu znajduje się stolica włoskiego designu i sztuki jubilerskiej. Giuseppe Verdi założyciel marki i firmy VERDI stworzył unikalne projekty biżuterii dające się opisać jako hipnotyzujący koktajl emocji, elegancji i wytworności. Od zawsze był zwolennikiem innowacji dlatego wszystkie projekty VERDI to kompozycje, które są mieszanką ducha nowych technologii, mistrzowskiej wiedzy o kamieniach i artystycznej doskonałości. Od samego początku VERDI to także filozofia. Pomimo komercyjnego charakteru osobowość pojedynczego projektu miała zawsze być oryginalna, tak by każdy, kto nosi tę biżuterię, miał okazję poczuć jak to żyć pełnią życia i smakując jego unikalność zarazem. Tak pozostało do dzisiaj. Marco Verdi, przejmując prowadzenie firmy od ojca, wciąż utrzymuje jej pełen emocji styl i ducha marki. Każdego roku, nowa kolekcja stworzona pod brandem VERDI okazywała się wielkim sukcesem. Od 2016 roku firma rozpoczęła ekspansję na inne rynki. Stąd jej obecność w Polsce. Przez prawie 50 lat wciąż aktualne jest motto firmy: łączenie dbałości o szczegóły i proporcje, by w maksymalny sposób wyrazić współczesny styl.

Venezia ma status stolicy włoskiego designu i wzornictwa, co roku odbywają się właśnie tutaj targi biżuterii włoskiej z najlepszych włoskich pracowni jubilerskich – zapraszani są dealerzy i domy jubilerskie z całego świata.

– Polki otwierają się na odważną biżuterię, nie obawiają się ekstrawagancji i oryginalności. Chcą podkreślać swój styl i charakter. Projekty VERDI miałam okazję podziwiać w marcu tego roku, na targach BASELLWORLD w Bazylei. Od razu po targach rozpoczęliśmy rozmowy dotyczące prezentacji marki w Warszawie. To wyjątkowy design połączony z najwyższej próby rzemiosłem oraz jakością. Jestem przekonana, że Polki, słynące na świecie z dobrego gustu i stylu,  ją docenią i będą nosić te designerskie projekty na co dzień – mówi Maria Windorbska, Prezes Zarządu Biżuteria DESA w Warszawie, organizatorka wystawy.

Rynek biżuterii perspektywy rozwoju

Z raportu McKinsey wynika, że przemysł biżuteryjny będzie prężnie rozwijającą gałęzią gospodarki. Wg prognoz w 2020 roku wartość światowego rynku jubilerskiego będzie wynosiła 250 miliardów euro (w 2015 roku szacowana była na 150 miliardów euro).

– W Polsce poza sieciowymi jubilerami rośnie w sprzedaży udział lokalnych jubilerów oraz galerii biżuterii. To co wyróżnia ich ofertę – to jej niepowtarzalność, jakość rzemiosła oraz często najwyższej jakości kamienie.  Równolegle rozwija się rynek aukcji biżuterii. 

-Wspólnie z domem aukcyjnym DESA Unicum organizujemy cztery aukcje rocznie. Z naszą ofertą biżuterii kolekcjonerskiej obejmującej ponad 2 000  niepowtarzalnych pierścionków, bransolet, brosz oraz kolii plasujemy się w czołówce na polskim rynku – mówi Maria Windorbska, Prezes Zarządu Biżuteria DESA w Warszawie, organizatorka wystawy.

Rośnie świadomość polskich klientów, którzy coraz częściej poszukują oryginalnej, wysokiej klasy biżuterii, która poza ozdobą będą również dobrą inwestycją. Kamienie szlachetne: diamenty, szmaragdy, szafiry, rubiny oprawione w oryginalne i ponadczasowe wzornictwo to nie tylko synonim statusu ale przede wszystkim sposób na tworzenie rodzinnej fortuny dodajeMaria Windorbska.

WYSTAWA VERDI

Od 14 do 16 czerwca można pierwszy raz w Polsce podziwiać projekty znanej i cenionej na świecie marki VERDI. Diamenty, kamienie i kruszce szlachetne zaklęte w wyjątkowe, oryginalne oprawy zapierają dech w piersi. Wystawa jest bezpłatna, można ja obejrzeć w Atelier Izabeli Łapińskiej do 14 do 16 czerwca w godz. Od 12.00 do 20.00.

DESA BIŻUTERIA

DESA BIŻUTERIA jest liderem rynku biżuterii kolekcjonerskiej w Polsce. W naszej ofercie znajduje się kolekcja ponad 2 000 obiektów o łącznej wartości blisko 18 milionów złotych. Każdy z tych przedmiotów to nie tylko wyjątkowa historia ale najwyższej próby rzemiosło, kamienie szlachetne – często pochodzące z Włoch, Austrii, Francji oraz Rosji. Jesteśmy wyspecjalizowanym zespołem ekspertów z dziedzinie biżuterii kolekcjonerskiej – autentycznych wyrobach z minionych stuleci w stylu art déco, secesyjnym czy biedermeier- owym.  Od 2015 roku rozszerzamy naszą ofertę o biżuterie luksusową wysadzaną diamentami, szmaragdami oraz rubinami oraz kamienie inwestycyjne. Galeria DESA to miejsce, w którym klienci znajdują najwyższej klasy wyroby jubilerskie. Tutaj koneserzy zamawiają często biżuterię na specjalne zamówienie. Korzystając z doświadczenia mistrzów jubilerskich, można tu również naprawić, odnowić i zmienić rozmiar biżuterii oraz dokonać jej fachowej wyceny. Więcej informacji: www.desabizuteria.pl www.verdigioielli.com

Dodaj komentarz