Jakie felgi wybrać do opon letnich?

Jakie felgi wybrać do opon letnich? - otopr.pl

Felgi są bardzo ważnym elementem każdego pojazdu. Gdy stoisz przed wyborem odpowiednich felg samochodowych do opon letnich, sprawdź porady, które będą pomocne przy podjęciu decyzji!

Felgi do samochodu – aluminiowe czy stalowe?

Obecnie felgi samochodowe produkowane są z dwóch typów materiałów – aluminium oraz stali. Na jaki rodzaj obręczy warto się zdecydować?

Felgi samochodowe aluminiowe

Aluminiowe felgi samochodowe wyróżniają się efektownym wyglądem, dzięki czemu mogą świetnie pasować do każdego samochodu. Kapitalnie prezentują się nie tylko z pojazdami o sportowym stylu, lecz też z autami miejskimi, rodzinnymi. Różne kolory i wzory powodują, że można łatwo dobrać je do swojego stylu.

Felgi aluminiowe charakteryzują się wysoką odpornością na czynniki zewnętrzne i mogą posłużyć latami. Wspomagają również pracę układu hamulcowego, co latem ma duże znaczenie.

Głównym minusem felg aluminiowych jest ich spora cena w porównaniu do felg stalowych. Jednak ze względu na ich trwałość i wytrzymałość będą one dobrym zakupem na lata.

Felgi samochodowe stalowe

Stalowe felgi do samochodów charakteryzują się przede wszystkim niskimi cenami, co jest ich najważniejszym atutem.

Pod kątem swojego wyglądu nie są aż tak atrakcyjne jak felgi aluminiowe, ale można uzupełnić je o kołpaki.

Warto pamiętać o tym, że stalowe obręcze nie są aż tak odporne na uszkodzenia i korodowanie jak aluminiowe, więc mogą ulec szybszemu zniszczeniu.

Wybór felg – o czym pamiętać?

Dobierając odpowiednie felgi samochodowe, trzeba uwzględnić szereg ważnych czynników. Zaliczane są do nich między innymi:

  • szerokość felgi – dobierana jest do szerokości opon samochodowych

  • średnica felgi – również należy dopasować ją do opon

  • parametr ET felg – określany jako ich offset

  • parametry montażowe, w tym rozstaw i liczba śrub

Żeby znaleźć odpowiednie felgi samochodowe, na przykład felgi aluminiowe do Skody – https://felgislask.pl/marki-felgi-aluminiowe-do-skody można również skorzystać z dostępnych w internecie kalkulatorów i konfiguratorów. Za ich pomocą można bardzo łatwo sprawdzić dopasowane do konkretnych opon i samochodów felgi, a potem wybrać te odpowiednie.

Gdzie kupić felgi samochodowe?

Dzisiaj wielu kierowców samochodów decyduje się na zakup felg samochodowych w internecie. Sklepy online mogą zaoferować szeroką gamę obręczy samochodowych w dobrych cenach, a także z szybką dostawą pod wskazany adres na terenie całego kraju.

W sklepach internetowych można również łatwo porównać ze sobą ceny felg samochodowych i wybrać ten sklep, w którym konkretny model felg będzie dostępny w najniższych cenach.

Dodaj komentarz