Jakie przyczepki nadają się do motocykli?

przyczepka

Właściciele motocykli doskonale wiedzą, że czasem istnieje potrzeba przewiezienia swojego jednośladu w konkretne miejsce, choćby na wczasy, na teren zawodów sportowych czy zlotów. Taki transport może stanowić niemałe wyzwanie ze względu na gabaryty pojazdu. Na szczęście obecnie na rynku znajduje się wiele rodzajów przyczepek przeznaczonych do transportu motocykli. W co musi być wyposażona przyczepa do motorów i co ją odróżnia od zwykłych przyczep?

Specjalne przyczepki do motocykli: co zawierają?

Motocykle można przewozić na zwykłej przyczepie, lecz pod warunkiem, że pojazd będzie odpowiednio zabezpieczony. Niemniej jednak zdecydowanie bardziej wygodnie i bezpiecznie jest korzystać ze specjalnych przyczepek przeznaczonych do motocykli. Przede wszystkim motor można łatwiej usadowić i zamocować właśnie na takiej przyczepie, ponieważ niektóre modele zamiast płaskiej podłogi posiadają szyny chroniące przed przesuwaniem się kół, a także uchwyty uniemożliwiające ich ruch do przodu i tyłu.

Sprzedawca przyczep Przyczepy Bold oferuje przyczepy motocyklowe z wjazdami w formie rynien, jak również z opuszczaną tylną burtą, która może służyć jako najazd. Istnieje też możliwość kupna przyczepek z dodatkowymi zabezpieczeniami, które zapobiegają wypadnięciu pojazdu, właśnie takimi jak burty i wiele innych akcesoriów. Do transportu motocykli najczęściej używa się przyczep dwuosiowych do dowożenia ładunków o większych gabarytach.

Ile motocykli można przewozić na jednej przyczepie? Jak je zabezpieczyć?

A co, jeśli potrzebujemy przetransportować więcej niż jeden motor? Temu zadaniu sprostają przyczepy umożliwiające przewóz kilku motocykli naraz. Takie przyczepki motocyklowe są zabezpieczane blokadami przednich kół i pasami transportowymi. Do transportu pojazdów motocyklowych wykorzystuje się pasy transportowe z zamkniętym zaczepem, a nie z otwartym hakiem, ponieważ to rozwiązanie stwarza mniejsze ryzyko, że motocykl się odepnie podczas jazdy na wybojach.

Można też kupić modele z plandekami ze stelażami, które dodatkowo chronią motocykle przed mrozem, deszczem i innymi opadami atmosferycznymi. Przyczepy tego typu bardzo dobrze sprawdzają się przy przewozie pojazdów w trakcie dłuższych tras i na większe odległości.

Dodaj komentarz