Koniec sezonu rowerowego. Zadbaj o ubezpieczenie

Ubezpieczenie przed kradzieżą roweru

Wzrost popularności i zaawansowania technologicznego, a co za tym rosnąca wartość rowerów, wymuszają na właścicielach konieczność zapewnienia ochrony przed kradzieżą. Podczas zimowej przerwy warto zadbać o zabezpieczenie swojego jednośladu.

Zadbaj o ubezpieczenie na wypadek kradzieży

Coraz większa grupa rowerowych entuzjastów nabywa profesjonalne jednoślady. Czy da się je uchronić przed kradzieżą i zniszczeniem? Nie ma jednej, niezawodnej metody zabezpieczenia roweru. Tak, jak w przypadku samochodów, nawet najlepszy alarm czy blokada zapłonu nie da 100% gwarancji, że złodziej nie ukradnie naszego pojazdu.

Podstawą jest dobre zabezpieczenie miejsca przechowywania roweru. Jeśli jest to mieszkanie lub dom, murowany garaż lub piwnica, warto zaopatrzyć się w specjalne haki lub wieszaki pod sufitem, które pozwolą przechować go bez ograniczania powierzchni. Jeśli rower zostawiamy na balkonie, pamiętajmy, aby zawsze przypiąć go do elementu, który jest na stałe związany z bryłą budynku. Może to być rura, poręcz albo kaloryfer. Dla złodzieja liczy się czas. Zainteresuje się rowerem, który można ukraść szybko. Warto więc pomyśleć o kilku zabezpieczeniach. Jeśli zatrzymujemy się nawet na chwilę, to zawsze pamiętajmy o zapięciu jednośladu do stojaka lub drzewa albo innego zamontowanego na stałe elementu.

Warto też pomyśleć o ubezpieczeniu na wypadek kradzieży. Firmy ubezpieczeniowe mają w swojej ofercie coraz bardziej rozbudowane produkty dla właścicieli rowerów. Wciąż są to jednak oferty bardzo selektywne. Ubezpieczyciele często oferują OC dla rowerzystów. To dobre zabezpieczenie na wypadek wyrządzenia szkody innym użytkownikom chodników lub dróg. Jednak znacznie popularniejsze są ubezpieczenia obejmujące ryzyko kradzieży.

KROSS i Ergo Hestia z propozycją dla rowerzystów

Polski producent rowerów, KROSS, przy współpracy z liderem rynku ubezpieczeniowego, firmą Ergo Hestia dysponuje dedykowaną ofertą dla tych, którzy chcą zabezpieczyć swój jednoślad. Kupując nowy rower, można zdecydować się na polisę, chroniącą przed skutkami zniszczeń. Jeśli dojdzie do kradzieży, konieczne będzie zgłoszenie szkody, a także samej kradzieży na posterunku policji.

Ubezpieczony w ramach likwidacji szkody otrzyma ten sam model roweru lub rower o podobnych parametrach, gdy identyczny model nie będzie dostępny. Dodatkowo, ubezpieczenie B(ik)E SAFE chroni także przed uszkodzeniami. W przypadku naszych rowerów udzielana jest gwarancja, ale nie obejmuje ona na przykład mechanicznych szkód, które nastąpiły w wyniku wypadku lub nieprawidłowego użytkowania. Decydując się na ubezpieczenie, rower będzie chroniony nie tylko przed kradzieżą, ale również przed kosztami naprawy w sytuacji wypadku.

Dodaj komentarz