Naucz się robić drinki profesjonalnie – zapisz się na warsztaty barmańskie!

profesjonalne drinki jak je zrobic

Lubisz przygotowywać samodzielnie drinki, ale chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, jak robić to profesjonalnie? W takim przypadku pomyśl o zapisaniu się na warsztaty barmańskie!

Warsztaty barmańskie – dla kogo są przeznaczone?

Zajęcia jak warsztaty barmańskie – https://mobilni-barmani.pl/warsztaty-barmanskie/ są rodzajem warsztatów poświęconych przygotowywaniu drinków oraz innych napojów alkoholowych i bezalkoholowych.

Takie warsztaty prowadzone są w różnym zakresie i mogą być one skierowane zarówno dla osób hobbystycznie zajmujących się szykowaniem drinków, jak i dla tych, które chcą związać swoją przyszłość z byciem barmanem.

Osoby, które lubią szykować drinki samodzielnie w domu, dla rodziny, znajomych podczas imprez, na pewno będą zainteresowane warsztatami barmańskimi, ponieważ dzięki nim mogą uzyskać nową wiedzę oraz przydatne umiejętności od specjalistów w tej właśnie dziedzinie.

Jaki program obejmują warsztaty barmańskie?

Przeznaczone dla amatorów warsztaty barmańskie są rodzajem zajęć, które kompleksowo przekazują ciekawe informacje dotyczące szykowania drinków. Podczas nich można dowiedzieć się więcej między innymi o poniższych kwestiach:

  • Różne rodzaje alkoholi do drinków,
  • Dodatki do drinków jak soki, syropy,
  • Podstawowe zasady mieszania drinków,
  • Najpopularniejsze rodzaje drinków,
  • Metody prezentacji drinków,
  • Różne typu kieliszków i innego szkła do drinków,
  • Dobór dekoracji do drinków.

Wobec tego przekrój informacji jest bardzo rozległy, co powoduje, że początkująca osoba może podczas takich warsztatów dowiedzieć się bardzo dużo na temat szykowania drinków.

Jak odbywają się warsztaty barmańskie?

Najczęściej warsztaty barmańskie mają formę stacjonarnych zajęć odbywających się w placówce należącej do firmy prowadzącej takie zajęcia.

Warto jednak zaznaczyć, że warsztaty te mogą być też zamówione dla większej grupy osób, na przykład dla pracowników. Wtedy mogą być one urządzone w innym, uzgodnionym miejscu.

Dodatkowo w okresie pandemii popularne stały się warsztaty barmańskie organizowane przez internet. W tym przypadku uczestnicy otrzymują paczki z niezbędnym wyposażeniem i następnie uczą się miksowania drinków z użyciem komunikatora internetowego.

Najczęściej warsztaty barmańskie rozpoczynają się od przekazania uczestnikom informacji teoretycznych, natomiast potem mogą oni przystąpić już do samodzielnego przygotowywania drinków. Zazwyczaj podczas warsztatów ich uczestnicy uczą się wykonania paru najpopularniejszych z nich.

Jakie są koszty warsztatów barmańskich?

Gdy chodzi o koszty, warsztaty barmańskie są najczęściej wydatkiem na poziomie od około 500 do 1000 złotych, przy czym trzeba dokładnie sprawdzić, jaki jest ich program, jak długo one trwają, jakie są opinie na temat organizatora.

Dodaj komentarz