Nowoczesna klasyka w aranżacji wnętrz

Łazienka

O pięknie stanowią umiar oraz proporcje. W epoce klasycznej mówiono o doskonałości, nowoczesność stawia raczej na optymalność, czyli rozwiązania, które można dopasować do różnorakich aranżacji. Szansę taką stwarza program Optima – linia uwielbianych przez architektów i projektantów wielkoformatowych płytek, które znajdziemy w kilku spośród kolekcji Villeroy & Boch.

Nowoczesną klasykę scharakteryzować można poprzez opis przestrzeni – harmonijna, jednolita, spójna. Tym, co pomaga stworzyć takie wnętrze oraz podkreślić jego charakter są uniwersalne płytki na ścianę i podłogę, dzięki którym uzyskać można monumentalną i jednocześnie lekką kompozycję o spójnej kolorystyce przenikających się płaszczyzn. Esencję klasycznej nowoczesności w aranżacji wnętrz.

Największy z formatów piękna

Największe spośród płytek dostępnych w niektórych kolekcjach Villeroy & Boch (m.in. Urban Jungle Optima, Spotlight Optima, Tuscon Optima) mają wymiary 60 x 120 cm, 120 x 120 cm i 120 x 260 cm oraz zaledwie 6 mm grubości! Wystarczy kilka z nich i przestrzeń nabiera purystycznego oraz eleganckiego charakteru.

Efekt spójności i harmonii osiąga się między innymi dzięki jednolitej kolorystyce płytek oraz minimalnej ilości połączeń między nimi. Optima to rozwiązanie, które wizualnie powiększa przestrzeń oraz sprzyja utrzymaniu czystości. Doskonale sprawdza się zarówno w przestrzeniach prywatnych, jak i publicznych.

Urban Jungle Optima – urok motywów roślinnych

Klasyka chętnie korzysta z motywów roślinnych, które stanowią kontrast dla prostoty całości konceptu. Projektanci poszukujący mocnego pod względem kolorystyki i wzornictwa akcentu chętnie korzystają z płytek Urban Jungle – zarówno z wielkoformatowych szarości, jak również z ich liściastego dekoru, który dostępny jest w mniejszym formacie. Kolekcja ta z powodzeniem ozdobi jedną ze ścian łazienki, salonu, korytarza czy kuchni.

Zarówno kolekcja płytek Urban Jungle, jak i Urban Jungle Optima stanowią dobrany duet z innymi kolekcjami Villeroy & Boch i sprawdzają się wszędzie tam, gdzie obok klasyki zależy nam na oryginalnym, egzotycznym lub organicznym charakterze wnętrz.

Spotlight – w świetle szarości

Płytki Spotlight umożliwiają ciekawą grę odcieniami szarości oraz bogactwem formatów. Przy ich użyciu tworzyć można matowe, jak i połyskujące kompozycje – mistrzostwo w zakresie zabawy światłem i cieniem.

Szarość dla nowoczesnej klasyki jest tym, czym niegdyś alabastrowa biel marmuru. To jeden z powodów, dla których zwolennicy programu Optima tak często sięgają po Spotlight Optima oraz ich dekory.

Tuscon Optima – kamienne inspiracje

Kolejną z kolekcji dostępnych w programie Optima, która na swój sposób nawiązuje do elegancji szarości i uroku kamienia, jest Tuscon Optima Villeroy & Boch – płytki  cenione za swą kolorystykę i fakturę. Inspirowane ponadczasowością naturalnych kamieni, pomagają tworzyć atmosferę trwałości oraz surowego piękna, którego poszukują zwolennicy nowoczesnej klasyki.

Nic trwalszego niż kamień! I nic efektowniejszego niż wielkoformatowe płytki Villeroy & Boch z programu Optima. Duży format i oryginalna kolorystyka wymienionych kolekcji to gwarancja rozwiązań, które z powodzeniem i przez lata realizować będą najważniejsze z postulatów nowoczesnej klasyki.

Dodaj komentarz