Obsługa prawna firm – co włącza i ile kosztuje?

koszta

Każdy przedsiębiorca musi prowadzić swoją działalność w określonych ramach prawnych. Nie każdy jednak zna się na przepisach prawa. W takiej sytuacji najczęściej wyborem jest pomoc prawna udzielana przez adwokatów lub radców prawnych. Obecnie można korzystać z niej także w formie stałej obsług prawnej dla biznesu. Co warto o niej wiedzieć?

Kiedy warto skorzystać z obsługi prawnej firmy?

Coraz więcej firm decyduje się na korzystanie z pomocy prawnej, by uzyskać wyczerpujące oraz kompleksowe wsparcie w różnych dziedzinach – prawie pracy, prawie gospodarczym, prawie nieruchomości czy też przy windykacji zadłużeń.

Usługi prawne świadczone doraźnie rozliczane są indywidualnie i mogą być dość drogie. Właśnie dlatego wiele kancelarii prawnych oferuje teraz swoim klientom specjalną obsługę stałą.

Stała obsługa prawna firm prowadzona jest na bazie umowy zawieranej pomiędzy firmą a kancelarią prawną. W jej ramach i za regularną opłatą przedsiębiorca może skorzystać z pomocy prawnej w jego sprawach.

Jakie usługi włącza obsługa prawna firm?

Obsługa prawna dla firm włącza szeroką gamę czynności, które prowadzone są według regulaminu oraz warunków podpisanej umowy, a także wybranej przez klienta opcji obsługi.

W skład obsługi prawnej przedsiębiorstw wchodzą usługi jak:

  • udzielanie porad prawnych
  • sporządzanie dokumentów, na przykład umów, pism procesowych, wezwań do zapłaty
  • przygotowywanie opinii prawnych
  • reprezentacja klienta, na przykład przed klientami, kontrahentami, urzędami, sądami
  • pomoc w sprawach dotyczących przekształceń, upadłości, likwidacji działalności
  • inne usługi dostępne w ramach obsługi firm

Kompleksowa obsługa prawna firm Gliwice – https://jpm-adwokaci.pl/przedsiebiorcy/ z dostępnymi ofertami kancelarii prawnych świadczących kompleksową obsługę dla klientów biznesowych można zapoznać się na ich witrynach.

Kiedy warto zdecydować się na kompleksową obsługę prawną firmy?

Usługa tego typu najczęściej wybierana jest przez przedsiębiorców, którzy często zwracają się do kancelarii prawnych z prośbą o pomoc, co powoduje, że ich obsługa prawna związana jest ze sporymi kosztami.

Przejście na stałą obsługę pozwala na obniżenie kosztów, a także pozwala firmie na uzyskanie kompleksowej pomocy w wielu sytuacjach wymagających interwencji prawnika.

Ile kosztuje obsługa prawna firm?

Koszty związane z obsługą prawną firm są zróżnicowane. Najczęściej rozpoczynają się one od około tysiąca złotych miesięcznie, natomiast w przypadku większych firm mogą być już droższe. Z ofertami można zapoznać się na stronach kancelarii lub wysłać zapytanie o przygotowanie wyceny.

Dodaj komentarz