Odkryj Emiraty z pokładu Costa Diadema

Rejs Costa Diadema

Jak połączyć przyjemność z przyjemnością? Wybierz się na rejs po Emiratach Arabskich statkiem Costa Diadema. Zima to najlepsza pora na zwiedzanie tego niezwykłego kraju, a nasz statek to prawdziwy luksus na falach. Czy może być lepsze połączenie?

Na pokładzie Costa Diadema

Costa Diadema to prawdziwa królowa Morza Śródziemnego – swoim gościom oferuje wszystko, co najlepsze – poczynając od niezwykłej, prawdziwie włoskiej gościnności, poprzez szeroki wachlarz rozrywek, komfortowe kabiny, na przepysznej i urozmaiconej kuchni kończąc.  Ogromy taras na pokładzie 5. – o długości ponad 500 metrów – jest pełen barów i restauracji, nie tylko włoskich, które sprawiają, że możesz poczuć się jak w letni dzień na włoskiej Riwierze.

Na Costa Diadema prawie pięć tysięcy pasażerów ma do swojej dyspozycji 20 pokładów, a o ich komfort dba ponad 1200 członków załogi. Goście Costa Diadema mają do swojej dyspozycji 1862 kabiny, z których 141 ma bezpośredni dostęp do strefy wellness, a prawie połowa ma prywatne balkony. Samsara Spa na Costa Diadema jest imponujące – zajmuje 6200 m² na czterech poziomach, z siłownią, spa, basenem Thalassoterapii, gabinetami zabiegowymi, sauną, łaźnią turecką, solarium UVA-ray oraz kabinami z bezpośrednim dostępem.

Costa Diadema to moc innych atrakcji: osiem jacuzzi, trzy baseny, w tym jeden z rozsuwanym dachem, uniwersalne boisko sportowe i tor do biegania na świeżym powietrzu o długości 220 m, a także kino 4D, kasyno, dyskoteka, „Star Laser”, interaktywna strefa lasera z „Labiryntem laserowym” i symulatorem „Strzelanie laserowe”, kafejka internetowa, butiki, trzypoziomowy teatr, biblioteka, kluby dla dzieci.

Rejs Costa Diadema

Rejs Costa Diadema to również niezwykła okazja do obcowania ze sztuką. Na statku znajduje się 90 oryginalnych dzieł sztuki i 7874 reprodukcje znanych i dobrze zapowiadających się artystów. Tematem przewodnim prac jest królewskość. Głównymi źródłami inspiracji jest współczesna popkultura i tradycyjna włoska sztuka renesansu.

Przez cały sezon zimowy 2019/2020 Costa Diadema pływa po Zatoce Arabskiej i Zatoce Osmańskiej. Jest to niezwykła okazja, by zwiedzić następujące miejscowości (zależnie od wybranego rejsu): Doha, Abu Dhabi, Dubaj i Muscat oraz Fujayrah Khor Fakkan. Czy to nie brzmi jak idealny plan na siedmiodniowy urlop? Szczególnie, że cały czas obowiązuje 20% promocja na ten kierunek.

Dubaj i Emiraty są po prostu stworzone do zimowego zwiedzania i wypoczynku. Temperatury powyżej 25 stopni i piękne słońce – jest po prostu idealna. Na ląd warto zejść w każdym porcie. Dubaj to największe miasto Zjednoczonych Emiratów Arabskich. To w nim znajduje się słynna sztuczna wyspa w kształcie palmy, najwyższy budynek Burj Khalifa, niezwykły hotel w kształcie żagla Burj Al Arab, niesamowite akwarium czy pierwszy kryty stok narciarski. Jeśli znudzi nam się nowoczesna architektura, możemy wybrać się na spacer uliczkami starego Dubaju i odwiedzić Muzeum Kawy, a także udać się do Ras Al Khor Sanctuary, gdzie mieszkają setki flamingów brodzących w naturalnych warunkach w rozległym ogrodzie.

Abu Zabi to kolejne miasto, dla którego warto opuścić luksusowe pokłady Costa Diadema. Co zwiedzić? Przede wszystkim  imponujący meczet Szejka Zayeda – najważniejszą atrakcję miasta. Innym interesującym punktem wycieczki jest pałac Prezydenta ZEA, a także Heritage Village: wioska-muzeum, w której możemy zobaczyć, jak kiedyś żyli dawni mieszkańcy bu Zabi, z czasów sprzed petrodolarowego boomu. Zobaczymy tam, jak w ciągu jednego pokolenia biedna rybacka wioska przemieniła się w jedną z najpiękniejszych metropolii świata. Na pewno zachwyci nas spacer nadmorską promenadą Corniche.

Każde miasto na trasie Costa Diadema jest warte zobaczenia. Piękne, nowoczesne, z nutką specyficznego sentymentu i atmosferą z baśni tysiąca i jednej nocy. A może warto pomyśleć o rejsie sylwestrowym? To będzie naprawdę niezapomniane wspomnienie…

Jeśli zaś planujecie dłuższy urlop pod koniec zimy, to koniecznie wybierzcie rejs powrotny do Europy! Costa Diadema opłynie cały Półwysep Arabski, przez Kanał Sueski przedostanie się na Morze Śródziemne, odwiedzi Pireus, Kretę, Katanię, Katanię, Neapol, Civitavecchię i dopłynie do Savony. Ten rejs trwa około trzech tygodni i gwarantuje fascynujące przeżycia i cudowną zabawę na pokładzie statku.

Dodaj komentarz