Powtórne leczenie kanałowe – kiedy jest konieczne?

Powtórne leczenie kanałowe – kiedy jest konieczne? - otopr.pl

Ponowne leczenie kanałowe może być konieczne wtedy, gdy poprzednie nie przyniosło oczekiwanych efektów. W jakich przypadkach konieczne jest jego powtórzenie? Na czym dokładnie polega powtórne leczenie kanałowe? Ile trzeba będzie za nie zapłacić?

Czym jest ponowne leczenie kanałowe?

Leczenie kanałowe, również określane jako endodontyczne, polega na wypełnieniu wnętrza zęba, w tym jego komory oraz kanałów.

Prowadzone jest ono przede wszystkim wtedy, gdy ząb jest mocno zniszczony przez próchnicę lub został uszkodzony mechanicznie, na przykład złamany, wybity. Również może być ono konieczne w trakcie leczenia protetycznego, na przykład zakładania koronek, mostków.

Powtórnym leczeniem kanałowym nazywa się wykonanie leczenia kanałowego ponownie na tym zębie, który już był leczony tą metodą.

Ponowne leczenie kanałowe – kiedy jest konieczne?

Leczenie kanałowe po raz drugi prowadzone jest wtedy, gdy pierwsze nie przyniosło oczekiwanych efektów.

Wykonanie ponownego leczenia kanałowego może być konieczne wtedy, gdy:

  • pojawiło się zakażenie bakteryjne zęba
  • wypełnienie nie było szczelne
  • w zębie pozostawiono złamane narzędzia
  • ząb uległ uszkodzeniu, na przykład złamaniu

Najczęściej o tym, że konieczne jest ponowne leczenie kanałowe, informuje pojawiający się ból, opuchlizna, obrzęki w okolicy zaleczonego zęba. Wtedy należy jak najszybciej udać się do stomatologa, aby wykonać ponowne leczenie. Zwlekanie może prowadzić do pojawienia się poważnych infekcji.

Gdzie można skorzystać z powtórnego leczenia kanałowego?

Z ponownego leczenia kanałowego najczęściej pacjenci korzystają w prywatnych placówkach dentystycznych, ponieważ to właśnie w nich można skorzystać z kompleksowej oferty endodontycznej.

Niestety, w placówkach mających podpisaną umowę z NFZ, można skorzystać tylko z leczenia kanałowego wybranych zębów, od „3” do „3”. Pozostałe zęby u osób dorosłych nie są leczone kanałowo i można tylko je wyrwać.

W gabinetach prywatnych można skorzystać z kompleksowej oferty, w tym także z leczenia pod mikroskopem, które pozwala na uzyskanie najlepszych rezultatów.

Gdy potrzebny jest dobry stomatolog Tarnowskie Góry są miastem, gdzie można skorzystać z usług wielu sprawdzonych gabinetów dentystycznych. Adresy można sprawdzić już teraz online i od razu umówić się na wizytę.

Powtórne leczenie kanałowe – cena

Cena ponownego leczenia kanałowego najczęściej wynosi od około 500 złotych w przypadku zęba jednokanałowego do nawet 2000 złotych przy zębach, które mają wiele kanałów.

Aktualne cenniki leczenia kanałowego można sprawdzić na stronach gabinetów stomatologicznych.

Dodaj komentarz