Serwis Citroen – 3 sygnały świadczące o usterce auta

serwis samochodowy

Współczesne samochody wyposażone są w szereg różnorakich czujników elektronicznych, które służą do wykrywania problemów z pojazdem. Zazwyczaj na desce rozdzielczej wyświetli się odpowiednia kontrolka ostrzegawcza. W takim przypadku wystarczy odwiedzić serwis Citroen, w którym można liczyć na fachową obsługę oraz szybką naprawę usterki. Jakie trzy sygnały świadczą o tym, że potrzebna jest pomoc mechanika? Podpowiadamy.

Naprawa zawieszenia Citroen

Odwiedzając serwis Citroen Warszawa Bielany, można liczyć na fachową pomoc w sytuacji wykrycia awarii zawieszenia w naszym aucie. Wśród symptomów takiej awarii należy wymienić przede wszystkim kołysanie nadwoziem. Problem ten nasila się zwłaszcza podczas hamowania lub ostrego wchodzenia w zakręt. Może pojawić się także wyraźny wyciek płynu smarującego w okolicach kół.

Naprawa silnika Citroen

Nieczęsto występującą sytuacją jest awaria silnika. Kierowca otrzymuje w takim przypadku powiadomienie na desce rozdzielczej w postaci pomarańczowej lub czerwonej kontrolki i napisu „check engine”. Takich objawów nie można w żadnym przypadku bagatelizować. Nawet jeśli samochód zachowuje się bez zmian i nie stwierdzamy spadku mocy lub innych problemów. Należy jak najszybciej oddać pojazd do sprawdzonego mechanika, na przykład do Citroen Special.

Warto wiedzieć, że kontrolka informująca o awarii silnika może także wyświetlać się z wielu różnych przyczyn, które tylko z pozoru nie są groźne dla kondycji samochodu. Użycie niskiej jakości oleju lub zatkane albo niedrożne filtry to tylko część istotnych przyczyn, które mogą przyczynić się do poważniejszych problemów. Tym bardziej, jeśli zaświeciła się tylko na krótki czas i zgasła w trakcie jazdy.

Naprawy skrzyń biegów Peugeot

Awaria manualnej skrzyni biegów objawia się przede wszystkim nieprzyjemnym odgłosem zgrzytania w trakcie poprawnej zmiany przełożeń. Można także wyczuć pewne istotne luzy w trakcie jej działania. Poważne uszkodzenie tego elementu może doprowadzić do unieruchomienia pojazdu, więc należy jak najszybciej zweryfikować jej stan u mechanika.

Dodaj komentarz